MojAndroid

Na americkom patentovom úrade sa objavila žiadosť juhokórejskej spoločnosti Samsung v súvislsoti s “automaticky sa vysúvajúcim dotykovým perom” pre svoju známu sériu Galaxy Note. Systém vysúvania má využívať malé elektromagnety – ako v styluse, tak aj v jeho slote. Stylus sa takto v prípade potreby môže vysunúť von – dvojica magnetov rovnakej polarity sa o toto “postrčenie” postará bez toho, aby ste stylus museli vyberať ručne. Je tu však aj ďalší magnet, tento raz opačnej polarity, ktorý sa zase postará o to, aby stylus zo svojho slotu nechctiac nevyskočil úplne. Samsung má však aj jednu softvérovú vychytávku – vysunutie stylusu zaznemanjú senzory a upozornia vás notifikáciou na to, že dotykové pero sa uvoľnilo. Má to slúžiť ako prevencia proti náhodnej strate.

Samsung-Galaxy-Note-Stylus-Patent-2

Celý zautomatizovaný systém vysúvania stylusu má celkove zjednodušiť manipuláciu so smartfónom, dokonca ju umožniť iba jednou rukou. No a kým je stylus v doku, ďalší nový uzamykací mechanizmus ho v čase nečinnosti poriadne stráži v podobe malého motorčeka a mini-ramena, ktoré drží pero za drážku. Odomykací mechanizmus je softvérovo ladený, takže v prípade zadania príkazu – či dokonca hlasového zadania príkazu by sa mal systém otvoriť a pero vysunúť.

Mimochodom, to, že si dal takúto vec Samsung patentovať ešte neznamená, že ju v najbližšom čase prinesie, alebo že ju vôbec prinesie. V každom prípade si na to môžeme spomenúť, keď sa s niečím podobným objaví :)

Zdroj: androidauthority.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+