MojAndroid

Už pred niekoľkými mesiacmi sme zaznamenali správy a dohady o tom, že Samsung chce blokovať príslušenstvo od iných výrobcov. Dnes sa tieto správy potvrdili a Samsung Galaxy Note 3 vraj po aktualizácii na Android 4.4.2 KitKat nepodporuje kryty s inteligentným oknom S-View od výrobcov tretích strán. Zabezpečuje to špeciálny čip zabudovaný priamo v krytoch Samsungu, ktorý neoriginálne príslušenstvo neobsahuje.

note-3-cases

Riešením tohto problému je buď root a nainštalovanie špeciálneho módu Xposed alebo vytrhnutie čipu zo Samsung púzdra a jeho prenesenie do púzdra od iného výrobcu. Ani jedno riešenie však nie je pre väčšinu používateľov vyhovujúce a absolútne bezpečné, a preto budú majitelia Samsung zariadení s Androidom 4.4 KitKat odkázaný len na originálne kryty a príslušenstvo. Zahraničné zdroje dokonca spomínajú, že telefón dokáže detekovať aj neoriginálnu batériu a nabíjačku, čo je už v istom zmysle nepríjemným, pretože existuje nespočetné množstvo používateľov, ktorí používajú jednu nabíjačku na viacero zariadení. Uvidíme, ako sa Samsung k tejto situácii zachová a či to nie je len záležitosť tabletofónu Note 3, akonáhle však budeme vedieť viac informácií, budete informovaní.

Aktualizácia, 11:00

Samsung sa k celej tejto situácii oficiálne vyjadril nasledovne:

“Pre zabezpečenie bezproblémového používateľského zážitku so Samsung produktmi odporúčame zákazníkom používanie iba originálneho príslušenstva Samsung. Samozrejme, že zákazníci môžu naďalej používať aj príslušenstvo od iných výrobcov. Plná funkcionalita a kompatibilita zariadení a príslušenstva však bude možná len pri originálnych produktoch Samsung, nakoľko to je jediný spôsob, ako môže Samsung zaručiť ich kompatibilitu a fungovanie. Novú verziu systému Android 4.4 KitKat nie je možné spájať s prípadnou nefunkčnosťou neoriginálneho príslušenstva.” (voľný preklad)

Zdroj: AndroidPolice, SamMobile

23.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+