MojAndroid

Ak ste sa už niekedy pokúšali zabávať (či dokonca pracovať) s aplikáciami na tvorbu hudby vo vašom smartfóne, potom asi viete, že vás to dlho nebavilo. Hlavnou príčinou “nervov” pri ich využívaní je totiž oneskorenie medzi stlačením digitálneho klávesu v aplikácii a jeho reálnej zvukovej odozve. V smartfónoch Samsung Galaxy Note 4 a jeho Edge variante sa však ich výrobca zameral špeciálne na túto problematiku a ako prvé z Android zariadení priniesli pred pár mesiacmi v tomto zmysle vylepšenie. Teraz však vkladá svoje znalosti aj do Galaxy S5 s operačným systémom Lollipop v podobe “špeciálneho audio drivera”. A čoskoro sa ho máme dočkať aj v ďalších zariadeniach od juhokórejského výrobcu, ktoré budú bežať na Lollipope.

V dvoch videách si pozrite okamžité reakcie Samsungu Galaxy S5 na dotykové vstupy a naopak ich oneskorenie na zariadení Nexus 5. Tu sú pre porovnanie použité oba operačné systémy, teda KitKat i Lollipop. Oneskorenie však pretrvávalo aj na OS Lollipop. To dokazuje, že zmenou teda musí prejsť aj niečo iné, nie len OS. Používate podobné aplikácie závislé na latencii zvuku? Ak áno, tak nám napíšte, aké s nimi máte skúsenosti.

Zdroj: sammobile.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+