MojAndroid

Spoločnosť Samsung už aktualizovala väčšinu svojich nielen vlajkových zariadení z posledných dvoch rokov na najnovšiu verziu systému Android 9.0 Pie. Spolu s ňou dostali aj nové grafické prostredie Samsung One UI. To spoločnosť vytvorila v spolupráci s Google a predstavila v novembri minulého roku. Jeho úlohou je priniesť ergonomické, čo najrýchlejšie a najjednoduchšie prostredie. Samsung One UI nie je ale určený len pre smartfóny, skládacie smartfóny alebo tablety. Je súčasťou smart hodiniek Samsung Galaxy Watch Active, ktoré boli predstavené tento rok vo februári. Výrobca ale nezabúda ani na staršie modely smart hodiniek.

Konkrétne by sa malo jednať o modely Samsung Galaxy Watch, Gear S3 a Gear Sport. One UI by im malo priniesť živšie a jednoduchšie prostredie a viacero nových ovládacích prvkov. Pribudne napríklad mód Goodnight alebo funkcia Daily Briefings, ktorá bude zobrazovať denné zhrnutia vykonaných aktivít. Aktivít bude po aktualizácii viac a majitelia smart hodiniek sa môžu tešiť hlavne na možnosť merania povrchového plávania. Zlepšiť by sa mala aj výdrž, manažment pamäte a synchronizácia hodiniek s aplikáciou Samsung Health a jej widgetom by mala byť rýchlejšia.

20.5.2019
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+