MojAndroid

Tento týždeň sme vás informovali o tom, že začala distribúcia systému Android 11 a nadstavby One UI 3.0 na smartfóny série Samsung Galaxy S20. A o distribúcii teraz oficiálne informuje aj tlačová agentúra slovenskej pobočky spoločnosti Samsung.

Po smartfónoch Galaxy S20 sa One UI 3.0 dočkajú aj ďalšie modely

Podľa tlačovej správy sa aktualizácia s Androidom 11 a One UI 3 začne od dnes zavádzať v Kórei, USA a na väčšine európskych trhov na zariadeniach radu Galaxy S20 (Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra).

V nasledujúcich týždňoch bude postupne k dispozícii v ďalších regiónoch a na viacerých ďalších zariadeniach, vrátane rady Galaxy Note20, Z Fold2, Z Flip, Note10, Fold a S10. Na zariadeniach Galaxy A bude upgrade k dispozícii v prvej polovici roka 2021.

Časový plán upgradov One UI 3 je možné zistiť aj  v oznámeniach v aplikácii Samsung Members, ktorú je možné stiahnuť z Galaxy Store.

Uvedenie One UI 3 je súčasťou nášho záväzku ponúkať majiteľom zariadení Galaxy najlepšie podmienky pre používanie mobilných zariadení tým, že im umožníme prístup k najnovším inováciám OS, akonáhle budú k dispozícii. One UI 3 predstavuje neoddeliteľnú súčasť nášho úsilia neustále vytvárať nové, inovatívne a intuitívne užívateľské prostredie pre našich zákazníkov po celú dobu životného cyklu ich zariadení. Keď si zakúpite zariadenie Galaxy, získate zároveň bránu k novým, doteraz netušeným budúcim zážitkom.

Dr. TM Roh, prezident a vedúci oddelenia Mobile Communications Business v Samsung Electronics

Nadstavba prešla zmenou dizajnu, ktorá má zvýšiť estetický zážitok z jej používania

Domovská obrazovka, obrazovka uzamknutia, oznámenia a rýchly panel majú vylepšený dizajn, ktorého cieľom je zvýrazniť dôležité informácie.

Nové vizuálne efekty, napríklad zatmenie / rozmazanie pre notifikácie, by mali pomôcť rýchlo sa sústrediť na to, čo je najdôležitejšie. Prepracované widgety zase pomáhajú udržiavať usporiadaný, čistý a štýlový vzhľad na domovskej obrazovky.

Plynulejšie pohybové efekty a animácie v kombinácii s prirodzenou hmatovou odozvou zabezpečia príjemnejšie používanie smartfónu. Posuvné tlačidlá sa pod prstami presúvajú plynulejšie a stlačenie tlačidiel vyzerá realistickejšie.

Prechod medzi zariadeniami pôsobí ucelenejšie, pretože One UI poskytuje rovnaké prostredie v širšom ekosystéme Galaxy vďaka podpore nových funkcií, ktoré sú ľahko dostupné naprieč zariadeniami.

Používatelia určite ocenia aj množstvo nových funkcií

Prepracované widgety obrazovky uzamknutia vám pomôžu ovládať prehrávanie hudby a zobrazovať dôležité informácie. Môžete si v nich nechať zobraziť napríklad udalosti v kalendári alebo rutinné činnosti bez toho, aby ste museli zariadenie odomykať.

Sledovanie správ a konverzácií je intuitívnejšie. Oznámenia komunikačných aplikácií sú zoskupené navrchu a uprostred, takže ich môžete rýchlo prečítať a reagovať na ne. Možnosť roztiahnutia obrazu pri videohovore pridáva viac intímnejší pocit pri komunikácii s blízkymi osobami.

 

Aplikácia fotoaparát je v nadstavbe One UI 3.0 oveľa funkčnejšia. Vylepšené funkcie zoomu s podporou umelej inteligencie, automatického zaostrovania a automatickej expozície pomáhajú robiť kvalitné snímky aj neskúseným fotografom.

Rozdelenie na kategórie v Galérii navyše pomôže rýchlo nájsť požadované fotografie. Keď si prezeráte určitú fotografiu a prejdete prstom po obrazovke nahor, zobrazí sa vám súvisiaca skupina fotografií.

Aby ste mali istotu, že sa žiadna z týchto spomienok nestratí, môžete svoje upravené fotografie kedykoľvek vrátiť do pôvodného stavu, a to aj po ich uložení.

Prostredie One UI 3.0 sa dá ľahko prispôsobiť používateľovi

Tmavý režim alebo mobilný hotspot môžete spustiť rýchlejšie jednoduchým prejdením a kliknutím prstu. Zdieľať obrázky, videá alebo dokumenty sa dá oveľa jednoduchšie a rýchlejšie než predtým.

Na zoznam pre zdieľanie obsahu si totiž môžete ľahko pripnúť vaše najčastejšie používané destinácie pre zdieľanie, napríklad kontakt, aplikáciu pre zasielanie správ alebo e-mail.

Okrem toho máte vo One UI 3.0 možnosť profilov pre váš pracovný a súkromný život, čím obmedzíte riziko, že niečo nechtiac pošlete nesprávnej osobe.

Widgety môžete umiestniť na domovskú obrazovku a upraviť transparentnosť tak, aby lepšie ladili s vašou tapetou. Môžete tiež zmeniť dizajn a farbu hodín zobrazovaných pri vypnutom stave (Always On Display) alebo na obrazovke uzamknutia.

Pre prichádzajúce / odchádzajúce hovory môžete dokonca pridať na obrazovku video. Nová aplikácia pre digitálnu pohodu vám pomôže identifikovať a zlepšiť vaše digitálne zvyklosti.

Môžete si tak rýchlo pozrieť napríklad týždenné zmeny v čase strávenom prehliadaním displeja alebo využitie za jazdy. Vďaka tomu si urobíte dobrú predstavu, ako a kedy používate vaše Samsung zariadenie.

Náš tip
Google Mapy: Street View môžete vytvoriť priamo z vášho mobilu
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+