MojAndroid

Spoločnosť Samsung prináša aktualizáciu s októbrovou bezpečnostnou záplatou pre ďalšie vlajkové modely. Je medzi nimi aj prvý skladací smartfón s ohybným displejom tohto juhokórejského výrobcu.

Samsung nezabudol na svoj prvý skladací smartfón

Svoj prvý skladací smartfón s ohybným displejom Galaxy Fold predstavil Samsung na trh pre dvoma rokmi. Jeho uvedenie na trh sa však kvôli problémom s konštrukciou odložilo o pol roka a to sa samozrejme prejavilo aj v predajných číslach. Napriek tomu výrobca na tento model nezanevrel a prináša mu októbrovú bezpečnostnú záplatu v aktualizácii s označením F900FXXS6FUI5. Podľa portálu SamMobile bola spustená vo Francúzsku.

Samsung Galaxy Z Flip3
Samsung Galaxy Z Flip3 | Foto: Redakcia

{{shop_name}} od {{product_price}}

Ďalším skladacím smartfónom s októbrovou bezpečnostnou záplatou je véčko Samsung Galaxy Z Flip 5G. Podľa portálu SamMobile má jeho aktualizácia označenie F707BXXS5EUI3 a je dostupná vo viacerých európskych krajinách vrátane Slovenskej a Českej republiky. Tento model dostal len pred dvoma mesiacmi nástupcu v podobe Samsung Galaxy Z Flip3 5G.

Dočkal sa aj Galaxy S20 FE s čipsetom Exynos 990

Tretím smartfónom, ktorý dostáva aktualizáciu s októbrovou bezpečnostnou záplatou, je populárny Samsung Galaxy S20 FE. Jeho verzia so Snapdragonom ju už pred časom dostala a teraz je na rade verzia s čipsetom Exynos 990. Aktualizácia má podľa portálu SamMobile označenie  G780FXXS7CUI5 a bola spustená v Rusku. Októbrová bezpečnostná záplata obsahuje viac ako 60 chýb a zraniteľností v systéme Android 11.

Samsung Galaxy S20 FE
Foto: Redakcia

Na aktualizáciu by vás mal váš smartfón upozorniť automaticky a to hlavne v prípade Samsungu Galaxy Z Flip 5G. Ak by sa tak však nedialo, tak si jej dostupnosť môžete skúsiť overiť manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred inštaláciou s aubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aktualizácie konkurencie:

Náš tip
ColorOS 12 v globálnej verzii je tu. Ktoré modely dostanú aktualizáciu?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+