MojAndroid

Samsung je jednou z tých technologických spoločností, ktoré využívajú svoje kapacity a snažia sa priniesť niečo nové. Dôkazom je aj nový Samsung Galaxy S6 Edge, ktorý mení pohľad na klasické mobilné telefóny. Nový S6 Edge je aj dôkazom toho, že Samsung sa nebojí inovácií a aj v budúcnosti by určite rád priniesol svojim zákazníkom novinky, ktoré iní výrobcovia ešte neponúkajú. Po displeji zahnutom na jednej a potom aj na oboch stranách tak možno uvidíme zariadenie s plne ohybným displejom a aj ďalšími komponentmi.

Nemáme pritom na mysli zariadenie typu Samsung Galaxy Round, ktorý má ohnutý displej podobne, ako je to v prípade moderných monitorov a televízií. Nový patent sa totiž týka zariadenia, ktoré bude môcť ohnúť a prispôsobiť si samotný užívateľ. Prispôsobiteľné by pritom okrem displeja mali byť aj mnohé ďalšie prvky zariadenia, vrátane batérie a rámu. Takéto zariadenie by bolo určené najmä pre aktívnych ľudí, čo naznačujú aj špeciálne časti rámu. Tie je možné vyhnúť a použiť pre pripnutie k oblečeniu bez nutnosti použitia iného príslušenstva.

samsung-flexible-phone

Toto zariadenie by malo byť vyrobené z rôznych moderných materiálov, vrátane skla, kovu, karbónových a sklených vlákien a rôznych ďalších prvkov, ktoré umožnia tento futuristický dizajn. Samsung požiadal o udelenie tohto patentu už v druhom polroku minulého roka, no oficiálne mu bol patent udelený až teraz. Tiež treba brať na vedomie, že v tomto prípade ide iba o patent a neznamená to, že Samsung v dohľadnej dobe naozaj pripraví takéto zariadenie. Je možné, že tento patent je iba poistka do budúcnosti a keď už budú materiály potrebné pre prípravu takéhoto zariadenia lacnejšie, možno sa skutočne dočkáme plne flexibilného mobilného zariadenia.

Zdroj: Patently Mobile via SamMobile

13.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+