MojAndroid

Juhokórejská spoločnosť Samsung zverejnila svoje odhady týkajúce sa hospodárskej výkonnosti v druhom štvrťroku tohto roku. Podľa finančných expertov spoločnosti si Samsung znovu pohorší oproti rovnakému obdobiu z minulého roku. Dôvodom preto by malo byť nenaplnenie plánov predajov vlajkových lodí Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge, resp. zlý odhad záujmu verejnosti o konkrétne modely.

Podľa predpovedí Samsungu klesol v druhom štvrťroku obrat spoločnosti o 8,4 % a operatívny zisk až o 17 %. Dôvodom pre to by mali byť spomínané predaje vlajkových lodí, aj keď príčinou nie je nedostatočný záujem spoločnosti. Podľa Wall Street Journal bol problém najmä v odhade záujmu zákazníkov o jednotlivé modely. Samsung predpokladal, že oveľa väčší záujem bude o klasický model S6 a že za každé štyri predané S6-ky sa predá jeden model S6 Edge.

Skutočnosť však bola iná a v mnohých krajinách bol väčší dopyt práve po modeli so zahnutým displejom. Samsung sa následne snažil napraviť situáciu, no nasledovali logické zdržania dodávok smartfónov, z čoho vyústilo aj oveľa menej predaných kusov smartfónov. Na druhej strane, veľmi dobré obdobie zažilo oddelenie spoločnosti zamerané na produkciu komponentov pre mobilné zariadenia a počítače. Táto časť firmy je v poslednom období na koni, no jej výborné výsledky vrhajú tieň práve na mobilnú divíziu Samsungu.

Zdroj: Samsung via engadget, WSJ

7.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+