MojAndroid

Richard Windsor, senior analytik technologickej spoločnosti Normura Group, kedysi odpovedal na otázku, ako sa bude uberať svet displejov. Vtedy sa predpokladalo, že technológie sa budú uberať smerom ku skladacím displejom a k odstraňovaniu prebytočných rámov. Vtedy analytici tvrdili, že rám sa úplne odstráni, displej bude odolnejší, bude tenký a bude predstavený niekedy v roku 2012. Zdá sa, že sa nemýlili, pretože podobný displej práve prichádza.

 

Displeje by mali byť založené na plastickom podklade, aby boli ľahšie a tenšie a pridalo to na pružnosti displeja. To všetko by mala zabezpečiť unikátna konštrukcia displeja. Zdá sa, že na niečo podobné nemusíme čakať roky, aby sa teória dostala do praxe. Normura Group sa vyjadrila:

„Očakávame, že Samsung sa k masovej produkcii týchto panelov pre smartfóny dostane v roku 2012, ktoré by podľa nášho názoru mohli byť viac populárne, ako terajšie OLED napríklad na Samsung Galaxy S II. Plastové displeje zmenia vnímanie telefónov a tabletov, pokiaľ ide o dizajn, hrúbku a hmotnosť. Jasne by to odlišovalo produkty Samsung od iných. To je dôvod, prečo máme radi Samsung.“

Zaujímavá budúcnosť značky Samsung. Aj keď už dávnejšie spoločnosť vyhlásila, že „chce oživiť budúcnosť novou generáciou technológií, ako je skladací, flexibilný a transparentný displej.“

Zdroj:  Forbes, androidpolice.com

5.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+