MojAndroid

Spoločnosť Samsung vo svojich zariadeniach využíva technológie a patenty redmontského Microsoftu, čo sa, donedávna len softvérovej, spoločnosti prestalo už dávno páčiť. Spor skončil na americkom súde, kde boli ešte v roku 2011 dohodnuté aj pokuty a poplatky, ktoré má Samsung zaplatiť. Najväčší výrobca Android zariadení ale uvidel východiskovú možnosť v akvizícii Nokie Microsoftom, a tak sa na súde tento mesiac odvolal. Pokutu 1 miliardu dolárov (za používanie patentov) a poplatky vo výške 6,9 milióna dolárov (za meškanie platby) vraj neuhradia, nakoľko sa Microsoft kúpou Nokie stal ich priamym konkurentom na poli so smartfónmi. Samsung totižto vyrába aj Windows Phone zariadenia.

samsung-galaxy-note-4-31

Tento spor tak bude mať súdnu dohru a až súd v New Yorku rozhodne, či Samsung bude alebo nebude musieť platiť za patenty Microsoftu. Podľa zákona, ktorým ale Microsoft porušil dohodu “o dôvere” medzi dohodnutými stranami, bude výsledok súdu skôr na strane Samsungu a tomu bude prinajmenšom odpustená časť poplatkov. Uvidíme, ako tento prípad skončí, no rozumieme, prečo Samsung odmieta platiť.

Zdroj: GSMArena

3.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+