MojAndroid

Operačný systém Android si neustále drží prvenstvo na trhu mobilných telefónov. Spoločnosť Samsung a DoCoMo, najväčšia japonská telekomunikačná spoločnosť však spojili svoje sily, aby vytvorili open source operačný systém Tizen, ktorý by sa mal stať novým hráčom na trhu. V júli tohto roka sa objavili informácie o plánoch spoločnosti Samsung vypustiť smartfón s predinštalovaným Tizenom. Vďaka vzniknutým problémom, údajne s vývojom vlastného obchodu s aplikáciami sa vydanie odložilo na Q4 2013. Kórejské médiá však prinášajú ďalšie informácie, podľa ktorých bude tento projekt opäť odložený až do budúceho roka. Informoval o tom portál SamMobile.

Bližšie informácie o odložení vydania smartfónu nie sú k dispozícií a vzhľadom na úspech Samsungu s Androidom sa nemá spoločnosť ani kde ponáhľať. Na videu vyššie môžete vidieť testovacie zariadenie Z9005, ktoré je určené pre developerov na platforme Tizen. Používateľské prostredie systému zdieľa mnoho s nadstavbou TouchWiz, ktorú dodáva vo svojich mobilných zariadeniach.

Zdroj: sammobile

4.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+