MojAndroid

Pred dvoma rokmi sme mohli byť svedkami predstavenia celkom nového prístupu k mobilným ziariadeniam, v podobe Samsungu Galaxy Note, ktorý sa svojou veľkosťou zaradil niekde medzi smartfóny a tablety. Tento ponúkol okrem veľkého displeja aj kapacitné pero S-pen, pre pohodlné kreslenie a písanie na obrazovke. Čo sa spočiatku javilo riskantné, sa nakoniec ukázalo ako vhodná investícia a mnoho používateľov si toto zariadenie veľmi rýchlo obľúbila. Počas piatich mesiacov sa predalo viac než 5 miliónov kusov a číslo ďalej narastalo. Len nedávno sa objavili informácie o tom, že Samsung odkúpil 5-percentný podiel spoločnosti Wacom, ktorá stojí za digitizérom v produktoch z rady Galaxy Note. Budúcnosť zariadení od Samsungu je teraz javí jasnejšie, ako inokedy.

Galaxy Note 2

Spoločnosť Wacom je svetoznámym lídrom na trhu grafických tabletov a väčšina umelcov používa produkty práve pod touto značkou. Podľa výsledkov prieskumov, Wacom vlastní 85-percentný podiel celosvetového trhu tabletov a predaj komponentov využívaných v smartfónoch a tabletoch, sa v minulom roku takmer zdvojnásobil. Kúpa malého podielu spoločnosti nie je zrovna najväčšia investícia Samsungu, no takmer 60 miliónov dolárov dáva najavo veľký záujem o inováciu a udržanie produktovej línie Galaxy Note.

Sme veľmi zvedaví, ako sa prejaví spolupráca oboch spoločností na novej rade smartfónu Galaxy Note 3 a pripravovaných tabletov Galaxy Note. Špekulácie dokonca naznačujú, že očakávaný Samsung Galaxy S IV, ktorého predstavenie sa očakáva niekedy koncom apríla, alebo začiatkom mája, bude rovnako vybavený stylusom. No ako hovoríme, jedná sa len o špekulácie, ktoré sa vôbec nemusia stať realitou.

Zdroj: Wacom, pocketnow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+