MojAndroid

Exynos 2200 nenaplnil vysoké očakávania fanúšikov. Slabý výkon pri hraní hier či prehrievanie boli len jednými z problémov, ktorými tento čip trpel. V konečnom dôsledku, konkurenčnému Snapdragonu 8 Gen 1 sa nevyrovnal. Aj napriek opakovaným sklamaniam to však Samsung nevzdáva a budúci rok možno prinesie niečo nové, potencionálne lepšie. O novinke informoval portál Euro 24.

Samsung Galaxy S22+
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

TM Roh, prezident spoločnosti Samsung Electronics, v rozhovore potvrdil, že spoločnosť pripravuje nový čipset, ktorý bude „jedinečný“ pre Galaxy smartfóny. Tým je myslené, že tento procesor sa nebude predávať ani ponúkať tretím stranám a že sa bude prispôsobiť potrebám vašich smartfónov. Do technických detailov nezašiel, takže čo si pod týmito tvrdeniami máme predstaviť, zatiaľ nevieme. Taktiež sa vraví, že Samsung by sa mohol vrátiť k používaniu vlastných Mongoose jadier, ktoré mali na starosti zlepšenie výkonu.

Samsung a procesory MediaTek?

Momentálne nám však neostáva nič iné len počkať, čo výrobca vymyslí. Ako sme počas posledných rokov mohli veľmi jasne vidieť, s vlastnými čipsetmi mu to veľmi nejde. Objavili sa aj špekulácie o tom, že prejde na používanie čipsetov od MediaTek. Nebolo by to prekvapivé, keďže so značkou už má skúsenosti v strednej a nižšej triede, aj keď vlajkové Samsungy MediaTek procesory nikdy nemali.

Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy S22: Čo dokáže najmenšia vlajková loď od Samsungu?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+