MojAndroid

Rad robotických vysávačov od Samsungu sa rozrástol o dve novinky. Prvou je robotický vysávač PowerBot VR20R7250WC, druhou model PowerStick VS03R6523J1..

PowerBot VR20R7250WC

Hlavnou prednosťou tohto vysávača je, že nepotrebuje žiadnu kefu. Má totiž silný motor s výkonom až 130 W, pomocou ktorého spoľahlivo vysaje všetok prach a špinu.

Robotické vysávače zvyknú mať (kvôli okrúhlemu tvaru) problém s vysávaním rohov miestností. Rohy sú zároveň miestom, kde sa zachytáva najviac nečistôt. S týmto je však koniec. Jedinečná technológia Edge clean vyčistí aj rohy a hrany miestností pomocou výsuvnej lišty.

Tento vysávač je naozaj inteligentný. Na základe vysávaného povrchu dokáže automaticky zvýšiť alebo zvýšiť výkon tak, ako je potrebné. Nechýba ani umývateľný penový filter s mikrofiltrom. Vo vnútri sa nachádza batéria s kapacitou 3600 mAh.

Samsung PowerBot VR20R7250WC je vybavený špeciálnou rotačnou semišovou antistatickou kefou. Tá obsahuje strieborné vlákna Soft Roller Wide Brush, ktoré dokážu pomoocu svojej rotácie elektrizovať drobné častice prachu a tým zefektívniť vysávanie. Zároveň je to aj šetrnejšie k podlahám.

Všadeprítomné senzory

Z výbavy môžeme spomenúť senzory proti pádu, vizuálny navigačný systém Visionary Mapping Plus a senzor FullView Sensor 2.0, ktorý zamedzujenárazom do okolia. Navyše, tento senzor je doplnený o optický senzor pre rýchlejšiu a vylepšenú navigáciu a pohyb v priestore.

Nechýba ani možnosť ovládania pomocou aplikácie SmartThings. So zariadením sa v tomto prípade spojí prostredníctvom technológie Wi-Fi. Navyše, upratovanie je možné aj pomocou diaľkového ovládania Point Cleaning, ktorým stačí ukázať na miesto, ktoré chcete vyčistiť a vysávač k nemu sám príde bez potreby prenášania.

Verzia: 1.7.33-26
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7.33-26
Aktuálna cena: Zdarma

Odporúčaná maloobchodná cena modelu PowerBot VR20R7250WC je 899 eur.

PowerStick VS03R6523J1

Druhou novinkou je tyčový bezvreckový vysávač, ktorý môžete používať ako klasický alebo ručný vysávač. Rovnako, ako v prípade prvého modelu, ani tu nechýba semišová rotačná kefa so striebornými vláknami. Vďaka systému EzClean môžete vysaté nečistoty jednoducho vysypať a tiež odpadá problém s namotanými vlasmi.

O silný sací výkon sa postará motor s výkonom 170 W. Batéria ponúka kapacitu 1800 mAh a nechýba ani LED indikácia aktuálneho stavu nabitia a módu vysávania. Vysávač sa doplna nabije za 3 hodiny a plné nabitie vystačí na pol hodinu vysávania. Špeciálne príslušenstvo v podobe predĺženej tyče sa postará o čistotu aj v rohoch stien.

Odporúčaná maloobchodná cena vysávača Samsung PowerStick  VS03R6523J1 je 299 eur.

Náš tip
TEST iRobot Roomba e5: Skvelý pomocník do domácnosti

13.6.2019
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+