MojAndroid

Spoločnosť Samsung sa už dlhší čas zameriava okrem elektroniky, ako sú smartfóny či televízory, aj na domácnosť. Tentokrát prichádza na trh s dvoma novými vysávačmi. Ide o praktické modely, z ktorých jeden je podľa informácií uvedených v tlačovej správe vybavený aj umelou inteligenciou.

Zážitok z upratovania

Prvým modelom je Samsung Jet 90 Complete. Ide o tyčový, bezvreckový, 2v1 vysávač s 550 W invertorovým motorom, ktorý generuje konštantný sací výkon až 200 W. V podstate si je možné vybrať z troch výkonových stupňov, ktoré si môžete navoliť na LED displeji umiestnenom na rukoväti, spolu s dotykovými ovládačmi výkonu a vypnutia vysávača.

Zdroj: Redakcia

Vysávač poskytuje sací výkon rozdelený do troch stupňov: 18, 40 a 200 W počas celej doby vysávania. Následne zvolenému saciemu výkonu zodpovedá aj čas prevádzky (vysávania), ktorý podľa jednotlivých stupňov dosiahne 60, 30 a 6 minút. Doba nabitia batérie činí 3,5 hodiny a zberná nádoba má objem 0,8 litra.

Nabíjacia stanica Z Station s držiakom na príslušenstvo umožňuje nabíjať až 2 batérie naraz, takže po vybití je možné batériu len vymeniť za druhú a pokračovať vo vysávaní. Batéria by si aj po 500 nabíjacích cykloch mala zachovať aspoň 70% jej celkovej kapacity.

Tyčový vysávač podporuje dva typy kief. Kefu Soft Action Brush pretínajú antistatické strieborné vlákna, ktoré zabraňujú tomu, aby sa do vysávača zamotávali chlpy domácich miláčikov. Vďaka kefe Turbo Action, ktorá sa otočí približne 3 750× za minútu, môžete vysať jemné prachové častice na kobercoch a tvrdých podlahách.

Otočnú hlavu je možné otočiť až o 180 stupňov a to znamená, že umožňuje ľahko meniť smer a dostať sa aj do ťažko prístupných miest. Ručná časť vysávača má 1,66 kg a samostatne sa dá dokúpiť k vysávaču aj vysýpacia stanica.

Model Samsung Jet 90 Complete kúpite na slovenskom trhu v striebornej farbe a jeho odporúčaná maloobchodná cena sa zastavila na hodnote 689 Eur.

Novinka Jet Bot AI+ s umelou inteligenciou

Druhou novinkou je robotický vysávač Jet Bot AI+, ktorý už podľa názvu naznačuje, že je obohatený o umelú inteligenciu. Technológia Jet AI Object Recognition mu pomáha vyčistiť priestory v okolí a udržať si dostatočný odstup od krehkých predmetov či zamedziť činnosti, ktorá predstavuje potenciálne nebezpečenstvo.

Skenovanie miestnosti, optimalizácia cesty a zhromažďovanie informácií o vzdialenostiach a rozmiestnení nábytku v domácnosti je zabezpečené vďaka kombinácii Jet Live a LiDAR senzoru. Je možné si v aplikácii Smart Things vytvoriť aj zóny, ktoré vysávač nečistí. O stave vysávača informuje LED osvetlenie a zvuková signalizácia.

Samsung Jet Bot AI+
Samsung Jet Bot AI+ I Zdroj: Redakcia

Pomocou technológie Air Pulse je nádržka s objemom 0,2 l po vysávaní a následnom návrate do Clean Station vyčistená a všetky súčasti prachového koša vysávača sa dajú kompletne umývať. Robot disponuje sacím výkonom 30 W, no inteligentné nastavenie intenzity sania rozpozná typ povrchu, množstvo nazbieraného prachu a automaticky ho upraví. Maximálny čas prevádzky je 90 minút a batéria sa kompletne nabije za 210 minút.

Dostupné sú tri rôzne módy: Max (čistenie s maximálnym sacím výkonom), Smart (čistenie s automatickým prispôsobením sacieho výkonu podľa povrchu), Normal (čistenie s nižším sacím výkonom a šetrenie energie) a Spot Cleaning (čistenie vami vybraného priestoru).

Model Samsung Jet Bot AI+ je na našom trhu dostupný v bielej farbe a jeho odporúčaná maloobchodná cena je 1499 Eur.

Náš tip
Najlepšie robotické vysávače pre rok 2021
6.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+