MojAndroid

Jednou z najčastejšie diskutovaných vlastností v prípade aktuálnych Android smartfónov je výdrž zariadenia na jedno nabitie. Práve v tejto oblasti by chcela zapracovať aj spoločnosť Samsung a priniesť tak novú technológiu na poli batérií. S danou technológiou by mohlo plné nabitie trvať menej ako 30 minút.

Náš tip
Samsung Galaxy A5 a A7 (2018): Pozrite sa, ako budú vyzerať pripravované smartfóny!

Samsung a nové batérie?

Výskumníci zo Samsung Advanced Technology Institute (SAIT) v spolupráci so spoločnosťou Samsung SDI a vedcami zo Seoul National University School of Chemical and Biological Engineering vyvinuli prvok vyrobený z grafénu (samostatná vrstva atómov uhlíka), čo môže posunúť technológiu batériových článkov hneď v niekoľkých smeroch.

Kliknutím na obrázok môžete pridať novú používateľskú recenziu smartfónu Samsung Galaxy J7 (2017).

Batérie vyrobené z nového materiálu by sa mohli teoreticky nabíjať až päťkrát rýchlejšie ako súčasné lítium-iónové články. Podľa predpokladov by to znamenalo, že budete môcť dostať plné nabitie batérie telefónu za menej ako 30 minút (pochopiteľne v závislosti od kapacity batérie).

Rovnaké telo, vyššia kapacita

Dôležitou informáciou je tiež fakt, že batérie vyrobené novou technológiou môžu ponúknuť až o 45% väčšiu kapacitu v porovnaní so súčasnosťou. To môže viesť k tenkému zariadeniu, ktoré môže ponúknuť vyššiu kapacitu batérie. Materiál tiež vykazuje stabilné teploty potrebné pre “zdravú” a dlhotrvajúcu životnosť batérie.

Náš tip
Samsung predstaví Star Wars edíciu Galaxy Note 8
Náš tip
Samsung Galaxy Note 8, S6, S6 edge a S6 edge+ dostávajú novembrovú bezpečnostnú aktualizáciu
Kliknutím na obrázok môžete zobraziť všetky používateľské recenzie smartfónu Samsung Galaxy Note 8.

Aktuálne nie je známe, kedy sa nová technológia dostane k hromadnej produkcii, nepredpokladá sa, že sa tak stane do uvedenia nasledujúceho vlajkového smartfónu Samsung Galaxy S9. Inštitút SAIT však požiadal o ďalšie dva patenty v súvislosti s touto technológiou a je tak zrejmé, že na danej technológii sa aktívne pracuje.

Náš tip
Samsung Galaxy X sa objavil na oficiálnych stránkach výrobcu

Privítali by ste novú technológiu batériových článkov aj vo vašom Android smartóne? Ste spokojný s výdržou na jedno nabitie v prípade vášho zariadenia? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: androidpolice

29.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+