MojAndroid

Kórejský technologický gigant chce prijať v roku 2023 novú stratégiu, ktorej cieľom je zvýšiť konkurencieschopnosť jeho smartfónov. Ako informuje phonearena.com, mal by tak urobiť aj napriek nižším ziskom. Celý zámer spoločnosti Samsung by tak mal upustiť od cieleného znižovania nákladov pri výrobe zariadení.

Apple je aktuálny víťaz v prémiovom segmente

Celý plán bude zameraný na najprémiovejšie rady smartfónov spoločnosti. Tými sú momentálne série Galaxy Z Fold, Galaxy Z Flip a Galaxy S.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

 

Jedným z hlavných dôvodov novej stratégie je nespochybniteľná nadradenosť spoločnosti Apple v prémiovom segmente na trhu smartfónov. Podľa podpredsedu spoločnosti, Samsung zaostáva takmer na všetkých kľúčových trhoch v porovnaní so spoločnosťou Apple.

Zmeny prídu už od roku 2023

V dôsledku vedenia spoločnosti Apple v prémiovom segmente, kórejský gigant teraz mení spôsob výroby, aby zvýšil konkurencieschopnosť svojich vlajkových zariadení. Posun sa začne už začiatkom budúceho roka, kedy očakávame spustenie výroby série Galaxy S23, ktorá úplne opustila Exynos v prospech Snapdragon 8 Gen 2 SoC.

Samsung: skladacie smartfóny ovládnu trh

Zaujímavejšie však bude sledovať, ako skladacie smartfóny Galaxy Z Flip 5 a Galaxy Z Fold 5 vyťažia z novej stratégie. Samsung predpovedá, že do roku 2025 budú skladacie zariadenia tvoriť väčšinu predaných prémiových smartfónov. Aby boli čo najviac konkurencieschopné, bude to však vyžadovať viac ako používať pri výrobe len rýchle procesory.

Náš tip
Najlepšie smartfóny podľa redakcie (2022)

17.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+