MojAndroid

Smartfóny Samsung Galaxy Note 10 boli predstavené pred dvoma mesiacmi a patria k najlepším na trhu. Nielen výkonom, displejom a výborným fotoaparátom, ale tiež vďaka aktívnemu stylusu S Pen priamo v tele zariadenia. Podobnú funkciu momentálne neponúka žiaden iný model. Ikonický S Pen bol zároveň v novej verzii vylepšený a s ním aj jeho softvérové vychytávky. Tie si teraz môžu dopriať aj majitelia starších modelov Galaxy vďaka novej aktualizácii aplikácie Samsung Notes. Upozornil na ňu server XDA-developers.

Vylepšené rozpoznávanie textu

Aktualizácia aplikácie má číselné označenie 3.1.04.16. Okrem miernej zmeny grafického rozhrania prináša aj lepšie rozpoznávanie ručne písaného textu a jeho následný prevod na systémový formát. Ten môžete neskôr priamo importovať do dokumentu Microsoft Word. Toto rozpoznávanie je určené len pre zariadenia s podporou pera S Pen. Nechýba ani nová funkcia priblíženia písaného textu.

Bežné funkcie využijete aj bez použitia S Pen

Bežné poznámky môžete ale písať aj na iných Samsung zariadeniach so systémom Android 9.0 Pie a vyšším. V poznámkach je možne vybrať štýl písaného textu alebo robiť náčrtky pomocou základných kresliacich nástrojov. Výhodou aplikácie je už tradične možnosť písať poznámky aj na uzamknutom zariadení. Novú verziu si môžete nainštalovať buď z oficiálneho obchodu Galaxy Store alebo pomocou tohto APK súboru.

Náš tip
Samsung odhalil patent “prevráteného” výrezu displeja
17.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+