MojAndroid

Svetové média, ako GSMArena čerstvo informovali, že Samsung sa pravdepodobne chystá pridať reklamy do novej verzie One UI 2.5. Vychádzali z obrázku od používateľa, ktorý ho zavesil na internet. Ako sa však neskôr ukázalo, v skutočnosti išlo o satirický obrázok, ktorý mu napadol, keď sa mu v aplikácii Počasie zobrazila reklama.

Samsung zrejme nepridá reklamy do One UI 2.5

Na základe jedného obrázka tak vznikla špekulácia, že Samsung pridá reklamy do prostredia One UI 2.5 a zobrazovať ich začne na dostupnejších mobiloch radu A alebo M. U nás je známy hlavne rad A s modelmi ako Samsung Galaxy A51 alebo Samsung Galaxy A71. Falošný obrázok vidíte nižšie a zobrazuje sa na ňom časovač, ktorý vás mal akože blokovať pred odomknutím obrazovky, aby sa zaručilo, že na reklamu sa budete pozerať dostatočne dlho.

Ak sa nad tým zamyslíte Samsung síce vyrába aj zariadenia s cenou tesne nad 100 €, ako napríklad Samsung Galaxy A10, ale asi by ich nikdy nenapadlo nútiť používateľov pozerať dlhé reklamy. To by totiž zásadne odradilo zákazníkov, ktorí by v nižšom cenovom segmente následne určite kúpili zariadenie od konkurencie. One UI 2.5 príde v druhej polovici tohto roka, možno s príchodom Galaxy Note 20.

Vtip, ktorý sa vymkol kontrole

Na to, aby sa na hlavu Samsungu zosypala ostrá kritika stačil jeden používateľ, ktorého nahnevala reklama v predinštalovanej aplikácii Počasie. Nepáčilo sa mu to, a tak svoj odpor ventiloval vo forme satirického obrázka, ktorý mal ilustrovať budúcnosť smartfónov Samsung. Celé sa to následne vymklo kontrole, k čomu prispela jazyková bariéra, ale aj to, že Samsung v tom nie je celkom nevinne.

Aplikácia Počasie, ktorá zobrazila reklamu používateľovi Samsungu a tak trocha ho asi rozčúlila.

Občasné reklamy realitou

Sammobile upozorňuje, že Samsung má vo zvyku zobrazovať reklamy na svoje aplikácie a služby v notifikačnom paneli a v aplikáciách. Robí tak už od roku 2015, ale je možné tieto reklamy vypnúť. Niektorí používatelia hlásia podobné reklamy aj na vlajkových lodiach, kde by sa niečo také diať nemalo. XDA nám to ukazuje prostredníctvom screenshotov z natívnych aplikácií z One UI.

V Indii je vraj táto situácia ešte horšia, kedy vám Samsung zašle notifikáciu, ktorá vás navádza ku kúpe ďalšieho produktu tejto značky. Táto stratégia slúži ako kompenzácia nižšej marže, ktorú musel Samsung znížiť, aby zostal konkurencieschopný.

Samozrejme, Samsung nie je jediný, kto zobrazuje reklamy vo svojom systéme, ale je jediný, kto to robí aj v modeloch najvyššej rady. Zaznamenali ste vy nejaké reklamy vo svojich zariadeniach značky Samsung?

Na situáciu okolo reklám v nadstavbe One UI sme sa Samsungu opýtali, vyjadrenie doplníme do článku

9.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+