MojAndroid

Iba pred niekoľkými dňami sa objavili dohady o tom, že Samsung už nadobro zanevrie na platformu Android Wear. V čase, keď šlo o horúcu novinku, výrobca vydal hodinky Gear Live. Nástupcovia tohto zariadenia ale disponovali operačným systémom Tizen priamo z dielne juhokórejského výrobcu a fanúšikovia Androidu Wear iba márne čakali na alternatívu od Samsungu. Napriek špekuláciám o tom, že spoločnosť nadobro skončí s touto platformou, to tak zrejme nebude.

samsung-gear-live

Prvotné dohady priniesla spoločnosť Fast Company, no výrobca tieto informácie vyvrátil. Juhokórejská spoločnosť uviedla, že neexistuje žiadne oficiálne prehlásenie o skončení podpory pre Android Wear a nezmenili sa ani žiadne záväzky voči jednotlivým platformám, ktoré Samsung zatiaľ má.

To ale nemusí nutne znamenať, že v dohľadnej dobe uvidíme nejaké zariadenie so značkou Samsung a operačným systémom Android Wear. Výrobca si nechal takéto zadné vrátka pre prípad, že by jeho plány so systémom Tizen nevyšli. Možné je aj to, že uvidíme zariadenia s rozdielnymi platformami v tom istom čase, no to je už skôr naše prianie.

Zdroj: Fast Company, engadget via GSM Arena

26.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+