MojAndroid

Samsung vytvoril najrýchlejšiu pamäť svojho druhu, ktorú oficiálne predstaví už v priebehu budúceho mesiaca. Novinka s názvom MRAM (magnetoresistant random access memory) je typ trvalej pamäte, ktorá k uchovaniu uložených dát nepotrebuje žiadne napájanie podobne, ako to je u dnešných flash pamätí v smartfónoch. V tomto prípade ale ide o oveľa rýchlejšiu pamäť s rýchlosťou zápisu a čítania 1000x vyššou ako u klasických pamätí.

Nový typ pamäte od Samsungu ale zatiaľ nie je určený pre smartfóny alebo iné mobilné prístroje. Namiesto toho sa má používať najmä pre zariadenia Internetu vecí, v ktorých by fungovala ako energeticky nenáročná alternatíva ku vyrovnávacím pamätiam – tzv. cache. Najväčším problémom je dosiahnutie väčších kapacít. Zatiaľ čo bežne dostupné NAND pamäte ponúkajú aj niekoľko Gb kapacity, MRAM ponúka dnes iba niekoľko megabajtov úložiska.

Samozrejme, potenciál pamätí je veľký a odhaduje sa, že časom by mohli prísť aj do smartfónov či tabletov. Na to, kým sa tak stane, si však budeme musieť ešte chvíľu počkať.

 

Zdroj: phonearena

28.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+