MojAndroid

Samsung v rámci svojho portfólia ponúka nie len smartfóny, ale aj ďalšie príslušenstvo a komponenty. Medzi ne patria aj pamäťové karty typu micro SDXC, ktoré môžete použiť nielen vo svojom mobilnom zariadení, ale napríklad aj vo fotoaparáte alebo kamere. Kapacita s veľkosťou do 128 GB by mala poskytnúť dostatočne veľa priestoru aj pre ukladanie multimediálnych súborov vo vysokom rozlíšení. Navyše, poteší aj dobrý pomer ceny a výkonu.

Dáta v bezpečí

Samsung vo svojich pamäťových kartách EVO ponúka už štandardne zvýšenú odolnosť proti rôznym nepriaznivým vplyvom. Tie by mohli poškodiť integritu dát, resp. kartu úplne znefunkčniť. Aby tomu predišiel, tak ich konštrukciu a prevedenie upravil tak, aby odolali aj extrémnym podmienkam. Tak napríklad, výrobca pri kartách garantuje vodeodolnosť s hodnotením IEC 60529 a IPX7 (aj v slanej vode), prevádzkové teploty v rozmedzí od -25°C do 85°C (teploty počas nečinnosti od -40°C do 85°C), odolnosť voči röntgenovému žiareniu do 50 röntgenov a magnetickému poľu do sily žiarenia 15 000 gaussov. O tom, že ide o precízne vyrobené pamäťové karty svedčí aj 10-ročná záruka.

Rýchle a univerzálne

Priamo v balení nájdete okrem samotnej pamäťovej karty v štandarde micro SDXC aj redukciu na väčšiu SD kartu. Tu využíva väčšina dnes dostupných digitálnych fotoaparátov či kamier. Samozrejme, poslúžiť môže ale aj ako adaptér pre pripojenie k počítaču, či už za účelom sťahovania/nahrávania dát, alebo ako rozširujúce úložisko pre zabudovaný disk.

Pri pamäťových kartách EVO plus zaujme aj údaj o rýchlosti zápisu a čítania. Karty podporujú rýchlostnú triedu UHS triedy 3, ktorá zaručuje minimálne rýchlosti zápisu na úrovni 30 MB/s. V tomto prípade Samsung uvádza rýchlosti 100 MB/s pre čítanie a 60 MB/s pre zápis. Karta tak plne vyhovuje aj náročným podmienkam, ktoré sú vyžadované pri natáčaní 4K UHD videa. To zväčša dosahuje rýchlosť záznamu na úrovni niekoľkých desiatok MB/s. Samozrejme, rýchlejšie zapisovanie a čítanie príde vhod aj pri každodennom používaní. Svoje dáta dostanete na kartu a z nej rýchlejšie a za kratší čas.

Náš tip
Ako si vybrať správne pamäťovú kartu pre váš smartfón? | TÉMA

Test rýchlosti

Samsung pri svojich kartách uvádza prenosové rýchlosti zápisu a čítania podľa kapacity. Pri 256GB variante je výrobcom udávaná maximálna rýchlosť 95MB/s resp, 85 MB/s. Menšia 64GB verzia ponúka rýchlosti na úrovni 100 a 60 MB/s. My sme testovali obidve tieto varianty a výsledky merania môžete vidieť nižšie. V skratke môžeme povedať, že karty sú vhodné presne na to, na čo sú aj určené. Bezproblémovo ich teda využijete aj k záznamu UHD videa, či k rýchlym prenosom z PC na kartu a naopak. Keďže ide o microSDXC formát, z ich prítomnosti sa bude tešiť aj váš smartfón.

Samsung micro SDXC EVO Plus 64 GB

Samsung micro SDXC EVO Plus 256 GB

Cena a dostupnosť

Pamäťové karty sú vzhľadom na ponúkané parametre, vlastnosti a rýchlosti dostupné za veľmi priaznivé ceny. MicroSDXC Samsung Evo plus v kapacite 64GB a v rýchlostnej triede UHS-I U3 tak aktuálne kúpite už za cenu na úrovni 30 eur. Za rýchlejší variant s väčšou kapacitou 256GB zaplatíte sumu na úrovni 155 eur.

 

7.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+