MojAndroid

Spoločnosť Samsung je známa tým, že pre svoje high-end zariadenia vyrába vlastné procesory. Tie sú označené ako “Exynos”, pričom najvýkonnejší model ponúka až 8-jadrovú štruktúru. Výroba takýchto procesorov je však dosť drahá, čo si uvedomuje aj Samsung. Do smartfónov nižších a stredných tried preto v budúcom roku plánuje ázijský gigant umiestniť čínske procesory MediaTek, aby bol lepšie konkurencie-schopný v porovnaní s inými výrobcami. Akú zmenu to však prinesie nám, koncovým zákazníkom?

MediaTek

Procesory MediaTek nepatria medzi najslabšie na trhu, no výkonom nijako neohúria. Na trhu sa nachádzajú štvor aj 8-jadrové procesory tejto spoločnosti, ani jeden z nich sa však nevyrovná Exynos čipom od Samsungu. Napriek tomu ponúkajú tieto procesory dostatočný výkon na akúkoľvek operáciu, aj keď im robia mierne problémy náročnejšie 3D hry a celková plynulosť systému. Pre strednú triedu však budú dostatočné a už teraz sa hovorí o ďalšej generácii MediaTek procesorov, ktorá by mala tieto nedostatky odstrániť. Obrovskou výhodou týchto čínskych čipov však nie je ich výkon, ale cena. Použitie lacnejšieho procesora by malo znamenať, že sa v budúcom roku dočkáme lacnejších Samsung zariadení v strednej triede, a to rádovo v desiatkach EUR. Pokiaľ teda patríte medzi priemerne náročných používateľov, budúci rok sa môžete tešiť na Samsung smartfóny v strednej triede s oveľa priaznivejšou cenovkou. Kto z vás už teraz šetrí? :-)

Zdroj: PhoneArena

5.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+