MojAndroid

Majitelia Samsung zariadení sa pravdepodobne už stretli s nutkaním vyskúšať ROM s Androidom 4.1.2 Jelly Bean, ktorá sa najnovšie objavila napríklad pre Galaxy Note, Galaxy S II alebo Galaxy Ace 2. Nový softvér zatiaľ na Slovensku nie je dostupný prostredníctvom OTA aktualizácie a tak nezostáva nič iné len si počkať, alebo sa pustiť do jej manuálneho nahrania. Častokrát sa objavujú aj uniknuté testovacie ROMky, vďaka ktorým je možné zakúsiť chuť novšej verzie operačného systému aj niekoľko týždňov či mesiacov pred jej oficiálnym vydaním. Ako na ich nahranie do telefónu si ukážeme práve v tomto článku.

Upozorňujeme, že nahranie novej ROM do svojho zariadenia robíte vždy na vlastné riziko a redakcia MojAndroid.sk sa zrieka akejkoľvek zodpovednosti za jeho prípadne zničenie.

V prvom rade sa uistite, že batéria vášho zariadenia je nabitá minimálne na 50% a v nastaveniach máte zapnuté USB ladenie. Nainštalované by ste mali mať aj najnovšie ADB ovládače (stiahnite si Android SDK) a aby dokázal telefón komunikovať s vaším počítačom, odporúčame nainštalovať program KIES so všetkými ďalšími potrebnými ovládačmi. Na aktualizáciu budeme používať aplikáciu ODIN pre počítače vo verzii 3.04, ktorú si stiahnete pomocou odkazu -> stiahni Odin 3,04.

1. Predtým ako začnete, uistite sa, že ste si zálohovali svoje dáta. (po nahraní novej ROM o ne prídete)

2. Stiahnite si súbor obsahujúci ROM so všetkými prislúchajúcimi dátami. Rozbaľte stiahnutý archív a nahrajte príslušné súbory do polí PDA (firmvér zariadenia), Phone (modem) prípadne CSC (balíček s aplikáciami a inými dátami špecifickými pre daný región). V našom prípade sme nahrávali ROM s Androidom 4.1.2 Jelly Bean na Galaxy Ace 2, ktorú sme stiahli z portálu Sammobile.

1

3. Uistite sa, že zariadenie nie je pripojené k počítaču a súčasným podržaním tlačidiel pre zníženie hlasitosti, zapnutie a Home, spustite na ňom Download Mode. Stlačte tlačidlo pre zvýšenie hlasitosti – objaví sa obrazovka ako na obrázku nižšie.

Ace 2 Jelly Bean update

4. Pripojte telefón – v programe ODIN by sa malo zobraziť pole “ID:COM” (viď. obrázok vyššie)

5. Stlačte tlačidlo Start a počkajte kým neprebehne update. Zariadenie sa môže niekoľkokrát reštartovať.

Ubuntu Phone Experience 1

Po dokončení týchto krokov by mal váš smartfón fungovať s najnovšou verziou Androidu, ktorú ste si stiahli. K vyššie popisovanému návodu nepotrebujete root zariadenia a nahraním novej oficiálnej ROM neprichádzate ani o záruku, pričom aj naďalej budete dostávať OTA aktualizácie od Samsungu.

26.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+