MojAndroid

Nie je nezvyčajným javom, keď výrobcovia smartfónov pri propagácii svojich produktov podvádzajú. Či už sa jedná o zmenšenie okrajov okolo displeja smartfónu vo Photoshope, alebo propagácia schopností fotoaparátu fotografiami, ktoré z neho v skutočnosti nepochádzajú. V druhom prípade sú väčšinou využívané fotografie z profesionálnej zrkadlovky(DSLR) prípadne video stabilizovanej profesionálnej kamery. V minulosti sa podobných praktík dopustil napríklad juhokórejský Samsung alebo čínsky Huawei. Prvý menovaný teraz zašiel ešte ďalej. Použil cudziu fotografiu z profesionálnej zrkadlovky.

Fotografka Dunja Djudjic pred nejakou dobou nahrala svoje fotografie na platformu EyeEm pre zdieľanie a predávanie fotografií. Následne jej bolo oznámené, že jedna z fotografií bola predaná. Keďže bola zvedavá komu, tak si ju dala vyhľadať cez reverzný systém vyhľadávania obrázkov vyhľadávača Google. S prekvapením zistila, že fotografia bola využitá malajzijskou pobočkou Samsungu k propagácii schopnosti fotoaparátu modelu Galaxy A8. Samotná fotografia bola ešte dodatočne upravená. Pozadie za dievčaťom s červeným listom na perách bolo kompletne zmenené. Rozmazané stromy so žltými listmi boli zmenené za iné s červeným nádychom a následne ešte opäť rozmazané. Dôvodom bola snaha Samsungu ukázať funkciu rozmazania( blur) pozadia, ktorú model Galaxy A8 podporovať.

Originálna fotografia:

5.12.2018
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+