MojAndroid

Zariadenia spoločnosti Samsung sú v súčasnosti tak populárne, že ste sa s nimi už pravdepodobne niekedy stretli. Možno ste si všimli, že ich smartfóny či tablety bežiace pod operačným systémom Googlu, sa od tohto natívneho prostredia podstatne odlišujú. Samsung totižto do svojich zariadení pridáva aj vlastnú používateľskú nadstavbu TouchWiz, ktorá okrem zmeny vzhľadu ponúka aj široké portfólio nových funkcií a aplikácií. S predstavením nového radu tabletov, Galaxy TabPRO 8.4, 10.1, 12.2, a Galaxy NotePRO 12.2, však prichádza s ešte viac prepracovanou domácou obrazovkou nazývanou Magazine UX. Táto s pôvodným Androidom nemá už takmer nič spoločné, čo sa očividne nepáči jeho tvorcovi, spoločnosti Google.

samsung-galaxy-note-pro-12-2

Google a Samsung pritom len nedávno uzatvorili rozsiahlu patentovú dohodu, ktorá umožňuje navzájom využívať patenty jednej aj druhej spoločnosti. Aj to môže byť dôvodom, prečo Samsung možno pôjde viac v šľapajách Googlu. Výkonní pracovníci obidvoch spoločností sa údajne stretli už niekoľkokrát. Podľa správy re/code s odvolaním sa na bližšie nešpecifikovaný zdroj, mali diskutovať o predstavách Googlu, ako by mal systém bežiaci na zariadeniach Samsungu vyzerať. Bližšie detaily nie sú k dispozícii, no podľa zdroja bude výsledkom vyjednávaní upustenie od nového používateľského prostredia Magazine UX. Android bežiaci na budúcich zariadeniach spoločnosti by sa tak mohol viac podobať na Android, ako ho poznáme z Nexusov.

30.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+