MojAndroid

Súdny spor medzi Samsungom a Apple naďalej pokračuje a priebežne sa vyplavujú na povrch nové a nové dokumenty, ktoré kryštalizujú celý spor k záverečnému rozhodnutiu.

Objavil sa aj dokument, ktorý poukazuje na to, že spoločnosť Samsung porovnávala „vedľa seba“ oba smartfóny – konkrétne na telefóne Samsung Galaxy S1 sa snažila akoby prispôsobiť iPhoneu, no zároveň zachovať istý odlišný ráz zariadení. Inak povedané: Samsung kopíroval iPhone.

V dokumente sú odporúčania, ako prispôsobiť priamej konkurencii funkcie smartfónu tak, aby boli užívateľsky atraktívnejšie a intuitívnejšie. Každá funkcia bola podrobne rozpísaná a rozanalyzovaná a inžinieri dávali k nej odporúčania.

V dokumente sú kompletné tabuľky, ako aj odporúčania. Všetky potrebné informácie, ktoré hovoria o tom, že Samsung mal zámer čo najviac sa priblížiť práve iPhone.

44

Aj keď obrana spoločnosti Samsung znie v štýle „potrebovali sme vedieť o svojej konkurencii“, zdá sa že spoločnosť Apple použije tento dokument ako usvedčujúci dôkaz, ktorý môže do celého sporu priniesť zásadný obrat.

Čo si myslíte o tomto dokumente a postupe Samsungu? Veríte, že je to len jedinelý prípad, alebo to robia všetky spoločnosti, vrátane Apple?

Zdroj: PhoneArena

8.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+