MojAndroid

V poslednom čase prináša na trh čoraz viac výrobcov smartfóny s podporou 5G sietí. Nieje tomu inak ani u spoločnosti Samsung. Juhokórejský gigant priniesol minulý rok prvý smartfón s podporou 5G sietí, ktorým bol Samsung Galaxy S10 5G. To spustilo u Samsungu lavínu a podporu 5G sietí začal pridávať či už do vyššej, alebo aj do strednej triedy.

Samsung dominuje predajom 5G smartfónov v Q1/2020

Podľa aktuálnych štatistík, zverejnených na portáli sammobile.com, predal Samsung najviac smartfónov podporujúcich 5G siete spomedzi všetkých výrobcov. Tieto štatistiky sú vytvorené len z údajov zhromaždených počas prvého štvrťroka 2020. Donedávna mali podporu 5G sietí len smartfóny Galaxy Note 10, Galaxy S20 a Galaxy Fold. 

Samsung Galaxy S20+ fotoaparat

Samsung už umiestnil podporu pre tento typ siete aj do strednej triedy. Konkrétne ide o modely Galaxy A51 a Galaxy A71. Tie sú poháňané čipsetom Exyons 980, ktorý ma v sebe integrovaný 5G modem. Predaje Samsungu v tejto sfére dosahujú približne 8,3 milióna zariadení, čo tvorí 34,4 % trhu s 5G smartfónmi.

Ostatní výrobcovia sú na tom tiež dobre

Podobne ako Samusng, je na tom aj spoločnosť Huawei. Tá predala približne 8 miliónov smartfónov podporujúcich 5G siete, čím si v tomto rebríčku zaslúžila druhú priečku. Predaje spoločnosti Huawei tvoria v tomto odvetví 33,2 % trhu s 5G smartfónmi.

predaje 5g smartfonov

Na zvyšných priečkach sa umiestnili so svojimi smartfónmi výrobcovia Vivo, Xiaomi a Oppo, s počtom predajov okolo 2,9 milióna, 2,5 milióna a 1,2 milióna zariadení.

Tento rok by sme sa mali dočkať aj 5G verzie Galaxy Z Flip

S príchodom podpory 5G pre smartfóny strednej triedy plánuje Samsung predstaviť aj verziu Galaxy Z Flip s podporou týchto sietí. Presný dátum predstavenia ešte stále nepoznáme, no tejto verzie by sme sa mali dočkať už za niekoľko mesiacov.

Nákupný poradca

V prípade, že potrebujete vymeniť svoj starý smartfón za nový a uvažujete o kúpe nového, vybrali sme pre vás tie najlepšie smartfóny s cenou do 250 eur. V našej novej kategórii Nákupný poradca si každý nájde to, čo hľadá.

Náš tip
Rebríček najpopulárnejších smartfónov za Q1/2020
13.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+