MojAndroid

O tom, že Samsung je gigant medzi spoločnosťami s mobilnými zariadeniami, niet určite pochýb. Najnovší prieskum výskumnej agentúry Millennial Media hovorí, že takmer polovicu predaných  Android zariadení tvoria zariadenia práve tejto značky.

Samsung vedie v predaji zariadení s operačným systémom Android s podielom až 46 % a v medziročnom porovnaní si predaj medzi spoločnosťami so systémom Android zdvojnásobil. Na druhom mieste je spoločnosť HTC, ktorá stratila líderstvo a jej aktuálny podiel na predaji mobilných zariadení s Androidom tvorí 16 %, čo je polovica z predaja a podielu z roku 2011.

Nasleduje spoločnosť Motorola so ziskom 11 %, medziročný pokles na polovicu podielu z roku 2011, spoločnosť LG je na štvrtom mieste s podielom 9 %, v roku 2011 to bolo 16%, a ostatní dodávatelia, ako Huawei, ZTE, tvoria podiel 18 %, čo je v medziročnom porovnaní viac ako dvojnásobok predaja a podielu v roku 2011.

Millennial Media vychádzala z údajov zozbieraných zo svojej rozsiahlej, reklamnej siete a zdá sa, že ak má používateľ zvoliť Android zariadenie, mala by padnúť voľba na Samsung. Čo si myslíte vy?

Zdroj: MillennialMedia, 2012 Mobile Highlights

20.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+