MojAndroid

Spoločnosť Shinhan Investment predpokladá, že nárast predajov zariadení Samsung neporastie. Dôvodom pre to by mali byť rastúce predaje zariadení iPhone, ktorým sa v poslednom období veľmi darí a do konca roka by sa mali smartfóny od Apple dostať na takú úroveň, ktorá by znamenala 19% nárast oproti predajom z minulého kalendárneho roka.

Na druhej strane, predaje smartfónov Samsung zostanú na približne rovnakej úrovni. Spoločnosť predpokladá predaje na úrovni 318 miliónov kusov smartfónov za kalendárny rok 2015, čo by znamenalo iba 0,95% nárast oproti roku 2014. Pre Samsung to znamená výrazné spomalenie rastu oproti minulým rokom. V roku 2012 zaznamenala spoločnosť 131% nárast a o rok neskôr to bolo 44,4 %.

samsung-galaxy-s6-edge-plus-1

Okrem zvýšených predajov zariadení iPhone to však majú na svedomí aj iné faktory. Rozrastajúca sa konkurencia z Číny ponúka čoraz výkonnejšie zariadenia za oveľa nižšiu cenu, čím tieto spoločnosti spôsobujú poriadny rozruch na trhu. Samsung tiež zmenil dlhoročnú stratégiu a konečne sa zameral aj na dizajn svojich zariadení. Novinky z modelového radu Galaxy S a Galaxy Note ponúkajú iba tie najluxusnejšie materiály vrátane skla a kovu. Okrem toho spoločnosť použila vo svojich modeloch vlastný procesor Exynos 7420, ktorý naďalej dobýva rekordy v benchmarkových aplikáciách. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie a či sa tieto predpoklady aj skutočne naplnia.

Zdroj: Business Korea via PhoneArena

16.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+