MojAndroid

Podľa posledných štatistík agentúry Millennial Media, o ktorých sme vás informovali koncom roka 2012, sa spoločnosť Samsung stala lídrom medzi výrobcami zariadení so systémom Android. Udržať si prvú pozíciu medzi konkurenciou, určite nie je jednoduché a preto musí spoločnosť neustále zlepšovať poskytované služby, modernizovať a uspokojovať nároky zákazníkov. V tlačovej správe vydanej včera, predstavil Samsung investíciu časti zo ziskov späť do spoločnosti, aby urýchlil inováciu a udržal náskok pred ostatnými výrobcami.

Samsung inovacia

Celková suma 1,1 miliardy dolárov bude rozdelená na dve rôzne veľké časti. Prvých 100 miliónov dolárov poputuje do fondu Samsung Catalyst, ktorý je zameraný na vývoj nových komponentov. Zvyšok, teda 1 miliarda dolárov nájde svoje miesto v inom fonde, Samsung Ventures America, ktorý bude podporovať nové technologické inovácie a rozširovať obchodný model spoločnosti. V prvých krokoch fondu Catalyst, bude vytvorená spolupráca s SSIC Innovation a Technology Fellows s cieľom spustiť súťaž SamsungCreate Challenge. Umelci, inžinieri a podnikatelia tak budú mať možnosť zviditeľniť sa a prísť s vlastnými víziami pre využitie technológie. Samozrejme, zadarmo to nebude. Výherca dostane neuveriteľných 10 miliónov dolárov a nedoceniteľnú podporu spoločnosti.

Samsung musíme v tomto smere pochváliť, pretože pre nás, konečných zákazníkov to znamená, že v budúcnosti sa môžeme stať svedkami predstavenia revolučných technológií, ktoré môžu práve takouto snahou vzniknúť.

Zdroj: androidauthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+