MojAndroid

Ak si myslíte, že existuje kategória v elektronike, kde nemá svoje zastúpenie spoločnosť Samsung, mýlite sa. Ázijská korporácia to potvrdzuje aj novinkou vo forme inteligentných žiaroviek, ktoré sa dajú ovládať cez smartfón pomocou pripojenia Bluetooth. Segment domácich spotrebičov a doplnkov tak spestria ďalšie výrobky s modrým logom.

samsung-ziarovka-3

Náš tip
LG predstavil vlastnú inteligentnú žiarovku. Bliká pri telefónnom hovore

Hlavou výhodou voči konkurenčným riešeniam je v tomto prípade možnosť ovládať žiarovky cez smartfón alebo tablet. Priamo v aplikácii môžete ovládať intenzitu a farbu svietidla (rozmedzie bielej od 2700K do 6500K), pričom naraz dokážete kontrolovať až 45 žiaroviek. Nevýhodou je dosah, na ovládanie žiarovky sa musíte nachádzať v miestnosti, kde je situovaná. Dôležitou otázkou je aj životnosť, ktorá v tomto prípade predstavuje 10 rokov priemerného používania (15 000 hodín svietenia) a cena, ktorá však zatiaľ nebola stanovená. Nepôjde však o drobné a počítať sa bude v desiatkach eur. Na výber bude niekoľko rozmerov – od žiaroviek pre stolové lampy až po svietiace tuby vhodné do garáží alebo väčších priestorov. Či sa žiarovky tohto výrobcu dostanú aj na náš trh je otázne. Ak sa tak ale stane, budeme vás informovať.

Zdroj: AndroidCentral

27.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+