MojAndroid

Veľtrh CES 2019 v Las Vegas je už v plnom prúde a výrobcovia predstavujú jednu novinku za druhou. Na rad prišiel aj Samsung, ktorý sa prezentoval okrem iného aj novou generáciou smart chladničky Family Hub. Podľa výrobcu práve táto chladnička definuje nový štandard pre podobu pripojenej domácnosti, funguje ako centrum spájajúce celú rodinu a poskytuje používateľom viac voľného času, aby sa mohli venovať veciam, ktoré sú pre nich skutočne dôležité.

“Nová chladnička Family Hub s vylepšenou podporou umelej inteligencie a internetu vecí posúva koncept prepojeného života na novú úroveň a umožňuje užívateľom venovať viac voľného času veciam, ktoré sú pre nich skutočne dôležité.”

Pomocou Family Board, ktorý funguje ako zdieľaná obrazovka,môžu rodinní príslušníci spolu komunikovať osobnejším spôsobom. Chladnička tak pomôže utužiť rodinní väzby, pomôže hospodáriť s potravinami a pomôže rozvíjať koncept pripojenej domácnosti.

Inteligentné funkcie a Bixby

Vďaka osobnému asistentovi Bixby je možné chladničku Family Hub ovládať hlasom. Používatelia sa môžu dozvedieť napríklad o predpovedi počasia na daný deň či vypočuť si najdôležitejšie správy. Informácie sa tiež zobrazia priamo na displeji chladničky. Bixby dokáže na základe hlasu dokonca rozpoznať členov domácnosti, takže každý dostane informácie ušité priamo na mieru svojim záujmom a potrebám. Chladnička ponúka integráciu so SmartThings, takže bez problémov komunikuje s ostatnými inteligentnými domácimi zariadeniami v domácnosti, či už od Samsungu alebo iného výrobcu.

„Keď sme pred tromi rokmi uvádzali chladničku Family Hub po prvýkrát na trh, zameriavali sme sa predovšetkým na funkcie uľahčujúce hospodárenie s potravinami, utužovanie vzájomných rodinných väzieb a zábavu,“ uviedol John Herrington, senior viceprezident a generálny riaditeľ divízie Home Appliances spoločnosti Samsung Electronics America. „Dnes predstavujeme najnovšiu verziu chladničky Family Hub s vstavaným digitálnym asistentom Bixby a podporou umelej inteligencie. Bixby teraz ponúka nové možnosti konektivity a inteligentné funkcie navrhnuté pre zjednodušenie každodenného chodu domácnosti. V kombinácii s novou nástenkou Family Board ponúka Family Hub ideálne spojenie pohodlia a konektivity.“

Na obrazovke všetko podstatné

Obrazovka Family Board funguje ako digitálna nástenka, na ktorú môžu členovia jednoducho umiestniť poznámky a fotografie alebo aj kresliť. Používatelia môžu mať teraz na chladničke vyhradenú obrazovku pre zdieľanie fotografií, správ a spomienok a môžu si fotografie upraviť pomocou rôznych fotografických štýlov, pridávať ručne písané poznámky a lepiace papieriky a dokonca meniť farbu pozadia tak, aby ladilo s kuchyňou. Nechýba ani dynamický šetrič obrazovky, ktorý je možné použiť na zobrazenie vzácnych rodinných okamihov či informácií o počasí.

Zdravšie hospodárenie s potravinami

Vďaka funkcii “View Inside” môžete jednoducho prostredníctvom svojho smartfónu zistiť, či potrebujete dokúpiť nejaké suroviny, priamo na displeji telefónu totiž vidíte obsah chladničky. Pomocou aplikácie Meal Planner si môžu používatelia zase pripraviť lepšie a zdravšie jedlá. Táto aplikácia dokáže zostaviť recepty na základe uprednostňovaných potravín, stravovacích potrieb a položiek dostupných v chladničke.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Samsung už inštaluje Bixby asistenta aj do svojich chladničiek
Náš tip
Samsung očakáva až 38,5% prepad ziskov
Náš tip
Bixby od Samsungu bude spolupracovať s Mapami Google, aplikáciou YouTube či Google Play
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+