MojAndroid

Samsung a AI sú dve veci, o ktorých v poslednej dobe počujeme veľmi často. Môže za to napríklad aj to, že práve séria Galaxy S24 bola priekopníkom v pridávaní AI funkcií do svojich zariadení. Jednou z týchto funkcií bola aj Instant Slo-Mo, ktorá teraz dostáva vylepšenie, informuje SamMobile.

Mohlo by vás zaujímať:

Instant Slo-Mo je funkcia smartfónov Samsung, ktorá využíva umelú inteligenciu tak, že dokáže spomaliť vaše video. Na tom nie je nič nové, veď spomalené videá tu boli už niekoľko rokov dozadu. Novinka ale dokáže spomaliť aj také video, ktoré na spomalenie nie je určené. Vysvetlíme si.

Pri spomalených videách priamo z telefónu sa využívajú vyššie fps (obrázok za sekundu, štandardne aspoň 120 fps) a tak je veľmi jednoduché video spomaliť. Keď však nahrávame štandardné video, tak vo veľkej väčšine prípadov využívame obyčajných 30 fps, ktoré nie sú prispôsobené spomaľovaniu. Nová funkcia však dokáže pomocou AI dopočítať chýbajúce pixely a aj štandardné video tak môžete spomaliť.

Kedy sa dočkáme?

Po novom dostane Instant Slo-Mo, ktorú môžete aktivovať podraním prsta na prehrávajúcom sa videu v apke “Galéria”, podporu HDR10+ videí. Doteraz sme sa podpory nedočkali, no uniknuté informácie hovoria o tom, že ďalšou aktualizáciou sa môžeme tešiť na jej príchod. Nevieme ale, či pôjde o softvérovú aktualizáciu alebo tú pre One UI.

Samsung Galaxy S24
Samsung Galaxy S24

Momentálne nemáme možnosť konvertovania HDR10+ videí na spomalené pomocou Instant Slo-Mo. Videá nie je možné ani v takomto formáte ukladať, pričom pri SDR strácajú kvalitu. Veľmi sme zvedaví, ako si softvér poradí aj pri takomto type videí. Okrem toho má nová aktualizácia priniesť rovnako podporu spomalenia videa pri kvalite 480p.

Náš tip
Tieto filmy a seriály sledovali Slováci v máji najčastejšie

7.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+