MojAndroid

Spoločnosť Samsung nedávno okrem svoje vlajkovej lode Samsung Galaxy Note 9 a nových tabletov predstavil aj tohtoročnú verziu smart hodiniek Samsung Galaxy Watch. Priniesli síce výbornú výbavu, ale z pohľadu výdrže na jedno nabitie zapadli medzi mainstream po vzore Apple Watch s jedno až dvojdňovou výdržou. Oveľa viac zaujal juhokórejský konkurent Samsungu LG so svojimi smart hodinkami LG Watch W7. Tie kombinovali analógové ručičkové hodinky s klasickým OLED displejom pre smart funkcie. V prípade, že kapacita batérie klesne pod 20 percentnú hranicu, tak sa smart režim vypne a funguje len analógová časť. V prípade vypnutia smart funkcii pri plnom nabití vydržia hodinky ísť až 100 dní. Pravdepodobne v reakcii na to teraz Samsung podal patent na vlastné hybridné hodinky.

Patent Samsungu ide ešte ďalej než konkurencia od LG. Hodinky by mohli mať samostatnú batériu pre analógovú časť aj pre časť so smart funkciami a OLED displejom. Tým pádom by mohli hodinky ukazovať čas v radoch mesiacov bez ohľadu na vybitú batériu pre smart funkcie. S podobným konceptom v minulosti prišiel výrobca Kairos. Jeho finálny produkt sa ale neustále odkladal, zvyšoval cenu a vo finálnej verzii ani nepripomínal prvé ilustračné obrázky konceptu. Patent Samsungu tiež počíta aj s možnosťou použitia fotoaparátu umiesteného v hornom okraji vedľa svetelného senzoru. Či sa patent stane realitou uvidíme najskôr až budúci rok.

7.11.2018
Zdroj: Wareable

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+