MojAndroid

Sme na počiatku najzaujímavejšieho a pravdepodobne jedného z najhistorickejších okamihov v oblasti technológií. Éra mobilnej AI je tu – pre Samsung začala zavedením funkcií Galaxy AI v sérii Galaxy S24, v našom prvom AI telefóne.

Revolúcia mobilných zážitkov s hybridným prístupom k AI

Aby sme priniesli reálne výhody technológie generatívnej AI do série Galaxy S24, zvolili sme hybridný prístup k integrácii umelej inteligencie. AI ponúka mnoho možností a veríme, že mobilné zariadenia budú stáť za odomknutím jej potenciálu, pretože používatelia po celom svete sa čoraz viac spoliehajú na svoje telefóny s väčšinou svojich každodenných potrieb.

Vzhľadom na to, že mobilné zariadenia hrajú v každodennom živote zásadnú úlohu, sú to veľmi osobné predmety, ktoré ľudia používajú počas väčšiny dôležitých momentov. To si uvedomujeme a veríme, že chytré telefóny by mali pracovať viac, aby si používatelia mohli všetky dôležité momenty vychutnať jednoduchšie, intuitívnejšie a epickejšie. Uvedomujeme si tiež dôležitosť súkromia, preto dávame používateľom plnú kontrolu nad tým, čo zdieľajú a čo si nechávajú pre seba.

Sme presvedčení, že náš hybridný prístup je najpraktickejším a najspoľahlivejším riešením, ktoré spĺňa všetky tieto požiadavky a dáva spoločnosti Samsung náskok. Vďaka otvorenej spolupráci s poprednými partnermi v odbore poskytujeme používateľom rovnováhu medzi okamžitou odozvou a dodatočným zabezpečením súkromia umelej inteligencie v zariadení a všestrannosťou cloudovej umelej inteligencie, ktorá ponúka množstvo funkcií potrebných pre každodenný život.

Rozširovanie možností pomocou On-Device AI

Funkcia Simultánneho prekladu funguje vždy vďaka umelej inteligencii v zariadení (On-Device), pretože hlasové hovory sú tou najzákladnejšou funkciou smartfónu a zároveň intímnym a súkromným prostriedkom komunikácie. Spoločnosť Samsung Electronics sa zaviazala umožniť používateľom komunikovať bez jazykových bariér a zároveň zaistiť, aby bola každá komunikácia bezpečná a súkromná.

Aby sa táto funkcia stala skutočnosťou, pracoval náš tím výskumu a vývoja (R&D) dňom i nocou a v našich tímoch skutočne prebudil to najlepšie. Od určenia správnej veľkosti jazykových modelov až po tréning a testovanie v reálnych scenároch, naše R&D tímy v rámci divízie MX (Mobile eXperience) si kládli výzvy a prekračovali hranice toho, čo sme považovali za možné. Výsledkom je, že táto funkcia funguje výhradne v zariadení.

Kľúčovú úlohu zohrali aj globálne výskumno-vývojové štruktúry spoločnosti Samsung po celom svete, ktoré majú na starosti výchovu najlepších talentov a vývoj kľúčových technológií v jednotlivých regiónoch. Výskumné centrá spoločnosti Samsung Electronics po celom svete, vrátane Poľska, Číny, Indie a Vietnamu, sa venovali vývoju a rozširovaniu jazykov podporovaných technológiou Galaxy AI. Jazyky úzko závisia od kultúry, historickej doby a miesta, takže aby sme ľuďom pomohli prekonať jazykové bariéry a komunikovať prirodzenejšie, je úloha našich miestnych R&D pracovísk ešte zásadnejšia než kedykoľvek predtým.

Všetky tieto snahy umožnili Samsungu ponúknuť niečo úplne nové, niečo, o čo sa s vami rád podelím. Spoločnosť Samsung čoskoro rozšíri možnosti Galaxy AI aj mimo vlastnej aplikácie Samsung na volanie tým, že rozšíri službu Simultánny preklad do aplikácií pre správy tretích strán, ktoré budú podporovať hlasové hovory. Môžete tak zostať v kontakte s priateľmi alebo kolegami a komunikovať vo svojich obľúbených aplikáciách vo viacerých jazykoch.

A pretože táto funkcia bola zahrnutá do nášho jazykového prekladateľského modelu, používatelia budú môcť využívať komunikáciu bez prekážok a bez toho, aby sa museli obávať problémov so súkromím, ako je zdieľanie osobných údajov mimo telefón pri používaní služby Simultánny preklad.

Očakávam, že do mobilných zariadení bude začleňovaných stále viac funkcií mobilnej umelej inteligencie, pretože inteligentný výpočtový výkon najnovších čipov – najmä NPU – sa spolu s ďalšími technológiami vyvíja závratnou rýchlosťou. To umožní viacerým ľuďom využívať umelú inteligenciu, spríjemniť si tak každý deň a zároveň ponúknuť väčšiu pohodu.

Zdroj: Samsung
10.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+