MojAndroid

Spoločnosť Samsung informovala o vývoji nových batérií, ktoré majú mať vyššiu energetickú hustotu a snímačoch fotoaparátov s tenším profilom než tie, ktoré nájdeme v aktuálnych zariadeniach. Tieto by sa mali objaviť v budúcich smartfónoch až v roku 2017, takže si budeme musieť ešte nejaký čas počkať.

Súčasné mobilné zariadenia od Samsungu majú zabudované batérie s energetickou hustotou 700Wh/l (Watt-hodín na liter). Koncom roka 2016 očakáva zvýšenie tohto parametra na 750Wh/l a v roku 2017 by to malo byť až 780Wh/l.To znamená, že batérie s rovnakou kapacitou budú tenšie než ich aktuálny rozmer. Ak by však spoločnosť zachovala súčasné rozmery, mohli by sme sa dočkať zvýšenej kapacity batérie a teda aj vyššej výdrže na jedno nabitie. V súvislosti s batériami však juhokórejský gigant pracuje aj na zvýšení napätia svojich batérií z aktuálnej hodnoty 4,4V na 4,5V a vylepšenia by sa mala dočkať aj technológia rýchleho nabíjania, ktorá by mohla v tom období nabiť batériu do 80% počas 30 minút.

Čo sa týka spomínaných snímačov fotoaparátov, v tomto smere sa fanúšikovia dočkajú zmenšenia rozmeru pixelov z aktuálnych 1,12 mikrónov na 1 mikrón. Tento krok spôsobí až 23% zmenšenie hrúbky snímačov zo 6,5 mm na 5 mm v prípade 16 MP snímača a z 5,2 mm na 4,5 mm v prípade 13 MP snímača. Je však známe, že menšie pixely sa podpisujú na zhoršenej obrazovej kvalite, no Samsung zrejme využije tzv. pixel binning tak, ako to robí Nokia alebo Sony pri svojich snímačoch. Vo vývoji je tiež tzv. RWB (Red White Blue) snímač pre mobilné zariadenia, ktorý podľa informácií prinesie “lepšiu farebnú vernosť” fotografiám.

Zdroj: Sammobile

27.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+