MojAndroid

Analytická firma Counterpoint zverejnila tento týždeň štatistiku predajnosti smartfónov v poslednom štvrťroku (júl až september). Tak ako je v posledných rokoch obvyklé, v Q3 dominovala predajom juhokórejská spoločnosť Samsung s 19% podielom. Druhé miesto si uchmatol skokan roku čínsky výrobca Huawei so 14% podielom, kde je započítaná aj jeho značka Honor. Huawei je už dlhodobejšie pred americkým gigantom Apple s 12% podielom. Čínsky výrobcovia Oppo a Xiaomi s rovnakým 9% podielom zdieľajú ďalšie dve miesta. Aj ďalšie miesta patria Číne – vivo má 8% podiel a Lenovo vrátane jeho značky Motorola má 3% podiel. Medziročne sa ale predalo o 5 % menej smartfónov a to 380 miliónov kusov.

Z pohľadu regiónov je ale situácia trochu odlišná. V Ázii dominuje čínsky výrobca Oppo so 16% podielom nasledujúci ďalšími troma čínskymi značkami. Svetovému lídrovi Samsungu patrí až 5. miesto. V Severnej Amerike podľa očakávaní dominuje Apple s 39% podielom. Nasleduje juhokórejský Samsung 26% podielom. Ten dominuje v Latinskej Amerike, Afrike (vrátane Blízkeho východu) a v Európe. V tej si uchmatol 2. miesto čínsky Huawei nasledovaný Applom, Xiaomi a prekvapivo Alcatelom.

 

23.11.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+