MojAndroid

Samsung Health patrí medzi najpoužívanejšie a najobľúbenejšie aplikácie svojho druhu. Svoj status si aplikácia získala najmä podareným používateľským prostredím, množstvom funkcií a v neposlednom rade aj množstvom smart zariadení, ktoré je možné vďaka nej spárovať so smartfónom.

Či už ide o smart hodinky série Galaxy Watch, ktoré mimochodom nedávno dostali možnosť merať krvný EKG alebo smart náramky od Samsungu, smart váhy a podobne, zariadení schopných sa pripojiť cez Samsung Health je veľké množstvo.

Samsung Health na starších Androidoch nedostane aktualizácie

Teraz prichádza tá zlá správa, najmä pre majiteľov starších smartfónov s operačným systémom Android. Softvérová podpora aplikácie bude pre tieto modely ukončená. Konkrétne ide o zariadenia so systémom Android 7.9 Nougat a starším, informoval Sammobile. Možno ste si teraz povedali, že takéto staré modely už nikto nemá, no opak je pravdou. Nájdu sa aj používatelia, ktorým ich starší smartfón vyhovuje a aktualizácie sa už nikdy nedočká. Pravdou je, že ich nie je veľa.

Spoločnosť Samsung potvrdila, že podpora bude ukončená už 22. marca 2021. To neznamená, že používatelia so staršími smartfónmi nebudú môcť aplikáciu používať, avšak už nedostanú žiadnu aktualizáciu.samsung health koniec podpora

 

To samo o sebe funkčnosť aplikácie síce neovplyvní, no dá nové možnosti hackerom, keďže neaktualizovaná aplikácia je podstatne zraniteľnejšia voči hackerským útokom. Preto stále odporúčame mať vždy všetky zariadenia a aj aplikácie v nich aktualizované na najnovšiu možnú verziu. Pre používateľov smartfónov so systémom Android 8 a novším sa nezmení nič.

 

Najlepšími alternatívami k Samsung Health sú Zdravie od Huawei, aplikácie od Fitbit a Garmin, prípadne Mi Fit od Xiaomi.

Samsung Health
Samsung Health
  • Samsung Health Screenshot
  • Samsung Health Screenshot
  • Samsung Health Screenshot
  • Samsung Health Screenshot
  • Samsung Health Screenshot

Náš tip
Samsung Galaxy Watch: Meranie EKG a krvného tlaku je konečne oficiálne dostupné aj na Slovensku!

24.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+