MojAndroid

Spoločnosť Samsung má pre nás počas roka 2022 naplánovaných veľa prekvapení a noviniek. Pred niekoľkými dňami nám technický gigant z Južnej Kórei predstavil nový modelový rad Samsung Galaxy S22.

Spoločnosť sa netají tým, že počas tohto roka plánuje vydať aj ďalší smartfón so série “skladačiek.” Internetový portál TheElec nám prezradil ďalšiu informáciu o pripravovanej novinke.

Čo si pre nás Samsung pripravil na rok 2022?

Samsung nás počas tohto roka určite prekvapí ďalšou skladačkou zo série Galaxy Z Fold. Štvrtý model z populárnej série bude mať podľa všetkých informácií zabudované pero S Pen rovno v smartfóne. Výrobca tento nápad vložil aj do už spomenutých noviniek Galaxy S22 Ultra.

Dizajnovo sa Samsung Galaxy Z Fold4 bude podobať na svojho predchodcu Z Fold3. Starší tretí model počas minulého roka dostal podporu pre pero S Pen. Jediným rozdielom v dizajne teda pravdepodobne bude len špeciálne miesto pre dotykové pero.

Minuloročný model Galaxy Z Flip3 prekonal v predajoch svojho konkurenta Galaxy Fold3 a preto sa spoločnosť rozhodla takýmto spôsobom zlepšiť predajnosť série Fold.

Pripravovaný model Fold4 bude mať oproti predchodcovi skoro rovnaký rozmer hlavnej obrazovky. Model Fold3 má 7.55 palcový hlavný displej a novinka údajne bude mať 7.56 palcový displej. Pri externom displeji naopak Fold4 bude o niečo menší s rozmermi 6.19 palcov oproti predošlému smartfónu s 6.2 palcovou vedľajšou obrazovkou.

Samsung Galaxy Z Fold3
Samsung Galaxy Z Fold3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V roku 2019 spoločnosť skúšala aj vytvorenie 8 palcového displeja, ktoré bolo neúspešne kvôli nepraktickosti a ťažkému držaniu v ruke. Možno preto Samsung zvolil novinke overené a rovnaké rozmery, ako pri Galaxy Z Fold3.

Novinka používa elektromagnetickú rezonanciu na dotyk s perom. To znamená, že do dotykového pera nebudete potrebovať žiadne zbytočné batérie.

Podľa všetkého spoločnosť pracuje aj na príprave štvrtého modelu pre úspešnú sériu Flip. Nový smartfón Galaxy Z Flip4 bude disponovať 6.7 palcovým hlavným displejom a 1.9 palcovým externým displejom. Za zmienku určite stojí aj to, že Samsung plánuje počas roka 2022 predať približne 13 miliónov kusov skladacích smartfónov.

Náš tip
OPPO vylepší fotoaparáty. Oznámilo spoluprácu s Hasselblad

17.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+