MojAndroid

Smart hodinky Samsung Gear S3 frontier sa dočkali vynovenej edície, ktorú výrobca prezentuje ako svoju “luxusnejšiu” triedu. Ide o novú verziu s názvom Samsung Gear S3 frontier TUMI Special Edition. Na prvý pohľad môžeme povedať, že hodinky do šablóny luxusnej triedy príliš nazapadajú – nie sú pokryté zlatom, chýbajú diamanty či iné drahé kamene a množstvo ďalších “čačiek”, ktoré luxusné hodinky zvyčajne obsahujú. A čo je podstatné, do kategórie luxusnej triedy nezapadajú ani vďaka svojej cenovke, ktorá má byť len niečo okolo 449,99 dolárov. Na druhej strane – hodinky verzie frontier sú určené predovšetkým športovcom a vytvoriť z nich prvoplánovo luxusnú verziu by zrejme bolo kontraproduktívne.

O akých zmenách je teda reč? Márne by ste hľadali rozdiel medzi Samsung Gear S3 frontier a Samsung Gear S3 frontier TUMI Special Edition pod povrchom. Vnútornou výbavou majú byť totiž rovnaké. Rozdiel sa nachádza vo farbe prevedenia náramku v podobe zafarbenia Earl Grey, pričom remienok je vyrobený z talianskeho plátna. Spony sú z nehrdzavejúcej ocele. TUMI v názve novej edície hodiniek predstavuje názov spoločnosti, ktorá vyrába kvalitné kufre a cestovné tašky a je biznisovo prepojená so značkou Samsonite. Oficiálne je táto verzia vhodným kamošom na cestovanie.

Pre zhrnutie, hodinky Gear S3 sú odolné voči prachu a vode (stupeň krytia IP68) a ďalšími unikátnymi prvkami, ktoré odlišujú Gear S3 od predchádzajúcich modelov, sú plnofarebný Always On Display (AOD) a Super AMOLED technológia. Nechýba otočná luneta, ktorá slúži na navigáciu v menu. Hodinky disponujú GPS, altimetrom, barometrom a akcelerometrom, ktoré umožňujú sledovať všetko od nadmorskej výšky a atmosférického tlaku až po náhle zmeny počasia, prejdenú vzdialenosť či rýchlosť. Displej má veľkosť 1,3 palca, operačný systém tvorí už známy Tizen a vo vnútri je úložisko s kapacitou 4 GB a RAM veľkosti 768 MB. Nová verzia má byť dostupná od 6.augusta tohto roka.

Svojská luxusná verzia týchto športových hodiniek prichádza zrejme ako odpoveď na niektoré nové drahšie modely, ktoré boli predstavené inými značkami. Ide napríklad o čerstvé Louis Vuitton Tambour Horizon či Tag Heuer.

Zdroj: pocketnow.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+