MojAndroid

Dobrá správa všetkých záujemcov, ktorí by si chceli kúpiť inteligentné hodinky Gear S2 spoločnosti Samsung. Nový model totižto nebude fungovať už len so zariadeniami rovnakého výrobcu a bude ich možné spárovať takmer s každým smartfónom s operačným systémom Android. Niekoľko obmedzení, ktoré počet kompatibilných smartfónov znižuje, sa tu však nájde. Konkrétne budú musieť disponovať minimálne 1,5 GB operačnej pamäte RAM a operačným systémom Android v minimálnej verzii 4.4 KitKat.

Dnes má už väčšina smartfónov, a to aj s kategórie low-end a mid-end, RAM s veľkosťou 2 GB, no nájde sa stále veľa takých, ktoré ňou nedisponujú. Samsung takúto podmienku odôvodňuje jednoducho. Chce zabezpečiť čo najlepší používateľský zážitok z používania hodiniek Gear S2, čo by podľa spoločnosti nemuselo platiť v prípade zariadení s menšou hodnotou operačnej pamäte. K takýmto smartfónom sa hodinky jednoducho nepripoja.

Zdroj: phandroid

4.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+