MojAndroid

Správy, ktoré sme v posledných dňoch uvádzali v spojení s novými hodinkami od Samsungu sa ukázali byť pravdivé. Spoločnosť dnes totižto predstavila “inteligentné nositeľné zariadenie” menom Samsung Gear S, ktoré prináša funkcie smartfónu na vaše zápästie. Hodinky ponúkajú 2-palcový Super AMOLED displej, ktorý je ohnutý a prispôsobený pre nosenie na ruke. Gear S prichádzajú s poriadnou dávkou konektivity, ktorá zahŕňa 3G modem, Wi-Fi aj Bluetooth.

Schopnosť pripojiť sa do siete operátora znamená, že hodinky už nebudú úplne závislé od prepojenia so smartfónom. Novinka vďaka tomu umožňuje telefonovať alebo prijímať hovory presmerované zo svojho smartfónu. Vylepšenia sa dočkala aj funkcia S Voice, pomocou ktorej je možné využívať hlasové povely na ovládanie väčšiny funkcii zariadenia. Prítomná je aj Turn-by-turn navigácia pre chodcov HERE.

Hodinky Gear S poskytujú jednoduchý prístup k relevantným informáciám prostredníctvom widgetov a notifikácií. Okrem toho obsahujú aplikáciu The Financial Times “fastFT”, ktorá prináša najčerstvejšie správy z celého sveta. K lepšiemu čítaniu textu na malom displeji sa podieľa technológia Spritz, ktorá nezobrazuje celý text súčasne, ale zobrazuje slovo po slove.

Samsung_Gear_S

Po hardvérovej stránke ponúkajú bližšie nešpecifikovaný dvojjadrový procesor taktovaný na frekvenciu 1 GHz, 512 MB pamäte RAM a 4 GB vnútornú pamäť. Integrovaný 2-palcový displej má rozlíšenie 360 x 480 pixelov, pričom celkové rozmery zariadenia sú 39,8 x 58×3 x 12,5 mm. Batéria dosahuje kapacitu 300 mAh a Samsung spomína 2 dňovú výdrž pri bežnom používaní. Nie je však uvedené, či sa v spomínanej výdrži počíta s využitím 3G pripojenia. Hodinky sú okrem toho odolné voči prachu a vode (IP67) a sú vybavené senzormi – akcelerometer, gyroskop, kompas, snímač osvetlenia, UV, barometer a snímač tepu.

Tak, ako sme informovali, Samsung sa rozhodol pokračovať vo vývoji vlastného systému Tizen a integroval ho aj do predstaveného modelu hodiniek. Android Wear tak zostáva bokom a nič iné nemôžeme čakať zrejme ani do budúcnosti.

Samsung Gear S sa objavia na trhu niekedy v mesiaci október, pričom ich cena bude zverejnená o neskôr. Hodinky budú dostupné v bielom a čiernom prevedení tak, ako vidíte na obrázkoch.

Zdroj: samsung

28.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+