MojAndroid

Spoločnosť Samsung zverejnila 200 úspešných aplikácií, ktoré postúpili z 1. kola súťaže pre vývojárov mobilných aplikácií Samsung Gear App Challenge 2014.

Súťaž bola vyhlásená v máji tohto roku s cieľom podporiť úsilie vývojárov z celého sveta k vytvoreniu aplikácií optimalizovaných pre nositeľné príslušenstvo Samsung. Celkovo bolo do súťaže prihlásených 980 aplikácií, medzi ktorými nechýbali aplikácie LBS (Location Based Service) pracujúce s aktuálnou pozíciou používateľa, alebo aplikácie pre plánovanie času, RSS čítačky, herné aplikácie a množstvo ďalších. Prihlásili sa vývojári zo 69 krajín vrátane Českej republiky a Slovenska.

„Taký záujem zo strany vývojárov nás veľmi teší. Ich nadšenie pre segment nositeľného príslušenstva Gear je viac ako zreteľný a podporuje to aj našu snahu vyvíjať zariadenia, ktoré užívateľom rozšíria možnosti a doprajú neobyčajné zážitky,“ povedal Won-Pyo Hong, prezident a riaditeľ Media Solution Center. „Úspech súťaže dokazuje vzrastajúci potenciál na trhu nositeľného príslušenstva, a preto budeme naďalej podporovať úsilie vývojárov pri tvorbe nových aplikácií.

V prvom kole bolo hlavnými kritériami pochopenie vlastností hodiniek Gear, prínos aplikácie pre ich užívateľov a jej unikátnosť. 200 úspešných účastníkov získalo 2 000 USD a postúpilo do ďalšieho kola. Druhé kolo zúži výber na 40 finalistov, ktorí sa môžu tešiť na podiel z finančnej čiastky 850 000 USD

Celkový víťaz získa 100 000 USD a 10 najlepších aplikácií bude navyše zaradených do verejnej súťaže o Cenu popularity. Jej víťaz potom získa BMW i3.

Desať finalistov bude vyhlásených v priebehu konferencie Samsung Developers Conference, ktorá sa koná v Moscone West Center v San Franciscu od 11. do 13. novembra 2014. Finalisti budú na konferenciu pozvaní a dostanú tu možnosť svoje aplikácie predstaviť.

Zoznam 200 finalistov prvého kola nájdete na stránkach Samsung Gear App Challenge http://gearapp.challengepost.com/submissions

Zdroj: tlačová správa

27.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+