MojAndroid

Web GizChina hlási prvé uniknuté fotografie skladacieho smartfónu Samsung Galaxy Z Flip4. Oficiálne predstavenie je naplánované na mesiac august. Ako teda vyzerá a čo o ňom aktuálne vieme?

Samsung Galaxy Z Flip4 bude po stránke dizajnu veľmi podobný predchodcovi

Ako ste už určite očakávali, Samsung Galaxy Z Flip4 bude disponovať dvojicou displejov. Vnútorný bude mať 6,7-palcovú uhlopriečku. Reč je o Full HD+ Dynamic AMOLED 2X displeji so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. V uzavretom stave je však stále možné vidieť medzeru, ktorá môže znamenať ľahký vstup pre nečistoty či veci s potenciálom displej poškriabať.

Vonkajší displej narástol z 1,9-palcovej uhlopriečky na 2,1-palcovú. Poteší aj fakt, že sa dočkáme vyššej kapacity batérie. Implementovaný akumulátor bude mať 3 700 mAh, čo je nárast o 400 mAh. Nebude chýbať ani podpora pre 25 W nabíjanie.

Fotoaparáty zrejme zostanú nezmenené. Vylepšiť ich však môže softvér

Celkom škoda však je, že nebudeme svedkami vylepšenia fotoaparátov. Teda, aspoň po tej hardvérovej stránke. Telefón bude disponovať 12 MP primárnym snímačom a 12 MP ultra širokouhlým senzorom. Fotoaparáty sú uložené vertikálne rovnako, ako tomu je v prípade Samsungu Galaxy Z Flip3. “Selfie” fotoaparát má 10 MP rozlíšenie. Bezpečnostný prvok v podobe skenera odtlačkov prstov sa opäť nachádza v zapínacom tlačidle na boku zariadenia.

Nasadenie nového procesora a 512 GB pamäťový variant

O výkon sa bude starať procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 a o 5G konektivitu zas modem Snapdragon X65. Pokiaľ ide o interný ukladací priestor na používateľské dáta, Samsung Galaxy Z Flip4 sa bude predávať vo verziách so 128, 256 až 512 GB pamäte. Posledný spomínaný variant v prípade Samsungu Galaxy Z Flip3 neexistoval. Operačná pamäť bude mať 8 GB, čo postačí. Tešiť sa môžeme aj na stereo reproduktory s doladením od Dolby Atmos.

Samsung Galaxy Z Flip3
Samsung Galaxy Z Flip3 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pripravované skladacie “véčko” je teda z pohľadu na dizajn veľmi podobné svojmu predchodcovi. Rozdiely však nájdeme vo vnútri. Uvidíme, aké bude toto pripravované zariadenie v praxi. Na jeho predstavenie spolu so Samsungom Galaxy Z Fold4 sa už nedočkavo tešíme. Viac informácií sa dozvieme už v auguste.

Náš tip
Samsung Galaxy Watch5: Poznáme dátum predstavenia a ďalšie detaily

12.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+