MojAndroid

Skladacie véčko s ohybným displejom Samsung Galaxy Z Flip 5G dostáva februárovú bezpečnostnú záplatu. Informáciu priniesol portál HuaweiCentral.

Aktualizácia je už dostupná v Európe

Samsung Galaxy Z Flip 5G prišiel na trh v roku 2020 ako mierne vylepšenie prvého véčka s ohybným displejom od spoločnosti Samsung.  Predinštalovaným systémom bol Android 10, ktorý bol neskôr aktualizovaný na verziu Android 11. Najnovší Android 12 síce smartfón zatiaľ neobdržal, ale jeho majitelia teraz dostávajú aktualizáciu s februárovou bezpečnostnou záplatou.

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Aktualizácia má číselné označenie F707BXXU6FVA9 a mala by byť distribuovaná v Ázii a aj Európe. Jej veľkosť by mala byť štandardná, čo naznačuje, že neprináša nové funkcie Februárová bezpečnostná záplata by mala opravovať 2 kritické, 29 vysoko rizikových a 12 stredne rizikových chýb v systéme Android a nadstavbe One UI.

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete samozrejme aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Nemali by ste prehliadnuť:

Vláda schválila blokovanie škodlivého obsahu na internete

✅ Huawei P50 Pro vs Google Pixel 6 Pro: Ktorý smartfón fotí lepšie? | ANKETA

✅ Najlepšie slovenské Android aplikácie za mesiac (2/2022)

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Vlajkové smartfóny OnePlus 9 a 9 Pro dostali nedávno aktualizácia, ktorá okrem zabezpečenia vylepšila aj niektoré ich funkcie. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A Huawei nedávno aktualizovalo vlajkový smartfón Huawei P30 Pro z roku 2019.

Náš tip
Plnohodnotné bankovníctvo s VÚB Mobil Banking. Aplikácia bola opäť vylepšená | Smart Banka 2022
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
28.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+