MojAndroid

Samsung stále pokračuje v procese aktualizácií svojich smartfónov a tabletov na najnovší operačný systém Android 13 a vlastnú nadstavbu One UI 5. Portál Sammobile teraz informoval o ďalšom modeli, ktorý v týchto dňoch dostáva spomínanú aktualizáciu. Je ním odolný Samsung Galaxy Xcover 5. Ide vôbec o prvý odolný smartfón výrobcu, ktorý momentálne beží na najnovšom systéme.

Samsung Galaxy Xcover 5 s Androidom 13

Samsung Galaxy Xcover 5 nepatrí celosvetovo medzi veľmi obľúbené zariadenia. Hlavným dôvodom je, že sa predáva len na vybraných trhoch, vrátane toho slovenského. U nás sú odolné smartón pomerne obľúbené. Zariadenie bolo predstavené v marci minulého roka s operačným systémom Android 11. Toto je už druhá veľká aktualizácia.

Samsung Galaxy Xcover 5
Samsung Galaxy Xcover 5 | Zdroj: Samsung.com

Nanovší Android 13 sa momentálne šíri v Európe, Slovensko by nemalo byť výnimkou. Je pravdepodobné, že už dorazil aj na váš telefón. Ak sa tak stalo, nezabudnite nás o tom informovať v komentároch pod týmto článkom. Smartfón vás na aktualizáciu upozorní automaticky. V prípade, že by sa tak nestalo, stačí vojsť do nastavení a vyhľadať ju manuálne.

Aktualizuje aj konkurencia

Samsung je síce najaktívnejším výrobcom Android smartfónov v procese aktualizácií, no to neznamená, že Android 13 nedostávajú aj telefóny iných značiek. V prvom rade samozrejme vlajkové lode. Na najnovšom systéme už beží napríklad vivo X80 Pro, Xiaomi 12 Pro či Realme GT 2 Pro. Takisto aj vlajkové modely od Sony a ďalšie.

Náš tip
Smart hodinky môžu prispieť k prevencii pred obezitou. Aké presné sú ich merania?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
3.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+