MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Klasický jednodňový telefón

Pod odnímateľným krytom smartfónu sa nachádza vymeniteľná 2 800 mAh batéria. Tá neohúri kapacitou a nijako ani výdržou. Deň sme dovŕšili zväčša so štyrmi hodinami zapnutého displeja a nabíjať sme museli každý večer. Telefón sa z 15 % na 100 % nabil do hodiny a pol. Ide zrejme o väčšiu slabinu tohto modelu, avšak z iného pohľadu aj najsilnejšiu, keďže je vymeniteľná.

Samsung Xcover 4S zvnútra

To znamená, že ju môžete v priebehu dňa kedykoľvek vymeniť za nabitú (za predpokladu, že si k smartfónu dokúpite druhý akumulátor). Po pár rokoch používania taktiež nebude problém so zaobstaraním si novej a výmena nebude vyžadovať žiaden zásah od servisu.

Záverečné hodnotenie: Iba pre akčných ľudí?

Nemáme pochyby o tom, že Samsung Galaxy Xcover 4s je skvelý smartfón. Jeho cena je vyššia pre odolnosť voči vode, prachu a menším nárazom. Inak však stále ide o dobrú voľbu pre ľudí, ktorým zvyknú telefóny často padať z rúk či nanešťastie sa im ho podarí občas aj utopiť.

Samsung Xcover 4S fotoaparát

Prevencia je predsa najlepší základ a svojimi špecifikáciami môže ísť o smartfón na každodenné používanie prakticky pre každého. Či už radi chodíte do hôr a do iného terénu, alebo si len prajete mať odolný smartfón, menej až stredne náročným bohato postačí. Za cenu 249 € ponúkne dobré fotoaparáty, dostatočný výkon a najmä výbornú konštrukciu s certifikáciou IP68. K dispozícii bude zatiaľ iba v nami testovanej tmavošedej farbe.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

6.3

Samsung Galaxy Xcover 4s

Samsung Galaxy Xcover 4s je novinkou z radu odolných smartfónov. Tento model sa snaží zaujať vyberateľnou batériou, ktorej výdrž je však priemerná. Poteší dobre fotiacimi snímačmi, výkonom a konektivitou, ktorej zrejme nič nechýba. Nostalgický pohľad je na harvérové tlačidlá pod 5-palcovým HD displejom. Najväčším dôvodom na kúpu však bude odolná konštrukcia, ktorej certifikácia IP68 zaručuje zvýšenú odolnosť voči vode a prachu. Za cenu 249 € však ide o výhodnú kúpu takmer pre každého.

zobraziť celú recenziu
70 %
Konštrukcia a dizajn
50 %
Displej
60 %
Výkon
60 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
60 %
Fotoaparát

  • Odolná konštrukcia (IP68)
  • Dobré fotoaparáty
  • Výkon
  • Skvelá konektivita
  • Vyberateľná batéria

  • Výdrž batérie
  • HD displej
  • Široké rámčeky
  • Absencia notifikačnej LED
  • Chýba skener odtlačkov prstov
23.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+