MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita, špecifikácie a multimédiá

Spoločnosť Samsung sa rozhodla, že smarthodinky Galaxy Watch nerozlíši len podľa veľkosti, ale aj podľa výbavy. Predstavila tak dve verzie, z ktorých jedna disponuje možnosťou pripojenia k LTE sieťam, zatiaľ čo tá druhá si musí vystačiť s Wi-Fi pripojením. Zmienené verzie sa však líšia aj veľkosťou RAM, ktorá v LTE verzii činí 1500 MB a vo verzii bez LTE zase 768 MB. Inak sú už ale obe verzie navlas rovnaké a disponujú 4 GB internej pamäte či dvojjadrovým procesorom Exynos 9110. Obsahujú Bluetooth vo verzii 4.2, GPS s podporou A-GPS a GLONASS a nezabudlo sa ani na NFC pre vykonávanie bezkontaktných platieb.

Keďže ale Samsung Pay na Slovensku nefunguje, NFC, bohužiaľ, veľmi nevyužijete. No a tu treba taktiež povedať, že u nás ZATIAĽ nebude fungovať ani mobilné pripojenie v LTE verzii, nakoľko slovenskí operátori zatiaľ eSIM nepodporujú. Treba ale počítať s tým, že ju do budúcna podporovať s najväčšou pravdepodobnosťou budú. Inak, s hodinkami Samsung Galaxy Watch si aj zavoláte, keďže obsahujú vstavaný mikrofón, ako aj hlasitý reproduktor. Takéto telefonovanie síce využijete kvôli absencii akéhokoľvek súkromia pri telefonovaní len zriedka, no o to viac vás prekvapí kvalitou.

Druhá strana si totiž kvalitu hovoru veľmi pochvaľovala a ani my sme voči nej nemali absolútne žiadne výhrady. No a výhrady nemáme ani k samotnému reproduktoru, ktorý hrá viac ako dobre. Je hlasný a pokojne ho možno v kvalite reprodukcie zvuku zrovnávať s lepšie hrajúcimi telefónmi. No a nedá nám opäť nespomenúť aj podarený displej, ktorý vám vďaka vstavanej galérii môže poslúžiť na prezeranie vašich obľúbených fotografií.

Výdrž batérie

Azda najväčšia zmena, ktorú hodinky Samsung Galaxy Watch okrem nového názvu priniesli sa týka výdrže batérie. Tá sa totiž po novom dokáže natiahnuť až na tri celé dni. Stáva sa tak ale len za ideálnych podmienok a ak budete veľa cvičiť alebo si aktivujete Always On režim, nabíjačku budete musieť vyhľadať už po dvoch dňoch.

Stále sa však jedná o zlepšenie, ktoré vítame s otvorenou náručou. Mimochodom, výdrž môžete ešte o čosi predĺžiť vďaka šetriacemu režimu, ktorý zmení zobrazenie na čiernobiele, vypne Always On režim a obmedzí procesy bežiace na pozadí. Nabíjanie týchto smarthodiniek prebieha pomocou magnetického stojanu, pričom nezaberie nijako veľa času.

Záverečné hodnotenie

Samsung Galaxy Watch sa síce snažia vyzerať ako úplne nové inteligentné hodinky, no veľmi im to nejde. Nemôžeme sa totiž zbaviť pocitu, že sme ich už niekde videli, čo však nemusí byť nutne zlé. Práve naopak, hoci sú tieto hodinky v mnohom podobné staršiemu modelu Samsung Gear S3 Frontier, táto extrémna podobnosť im doslova prospieva. V čase predstavenia totiž išlo o skvelo vybavené smarthodinky, ktoré aj dnes plne stačia všetkej konkurencii.

No a hodinky Galaxy Watch si od nich požičiavajú všetko dobré, pričom vylepšujú ich výdrž batérie a pridávajú možnosť pripojenia k LTE sieti. Aj keď sme teda od Samsungu čakali o čosi väčšie zmeny, tieto malé nateraz očividne stačia, keďže robia z týchto smarthodiniek jedno z najlepších inteligentných nositeľných zariadení súčasnosti.


Plusy

+ Skvelé spracovanie

+ Rýchle reakcie

+ Návykové ovládanie

+ Vodeodolnosť do 50 metrov

+ Predĺžená výdrž batérie

+ Automatická detekcia pohybu

Mínusy

– Minimum noviniek

– Lacno pôsobiaci remienok

20.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+