MojAndroid

Spoločnosť Samsung tento týždeň posunula funkčnosť svojich smart hodiniek o čosi ďalej. Juhokórejské ministerstvo potravín a bezpečnosti liekov (MFDS) schválilo jej riešenie na meranie tlaku v smart hodinkách Samsung Galaxy Watch Active 2. K meraniu bude potrebné mať nainštalovaný modul Health Monitor v aplikácií Samsung Health.

Samsung Health Monitor meranie krvného tlaku

Zatiaľ len pre Samsung Galaxy Watch Active 2

Nová funkcia vyžaduje potrebný hardvér, ktorý momentálne ponúka len posledný model smart hodiniek Samsungu. Na starších modeloch ako sú Galaxy Watch alebo prvé Galaxy Watch Active nebude funkčná. Na druhú stranu, pri budúcich generáciách smart hodiniek od Samsungu by už mala byť štandardom.

Aplikácia Samsung Health Monitor má potenciál pomôcť miliónom ľudí s vysokým krvným tlakom na celom svete. Toto je jeden z mnohých príkladov toho, ako spoločnosť Samsung integruje svoj najlepší hardvér vo svojej triede s najnovšími softvérovými inováciami s cieľom inovovať mobilné zážitky.

Taejong Jay Yang, šéf Health Team v spoločnosti Samsung Electronics

Ako to funguje?

Aby bolo meranie presné, je nutné hodinky minimálne raz za štyri týždne kalibrovať. Hodinky vyhodnocujú hodnoty krvného tlaku na základe tzv. pulzných vĺn snímaných meračom srdcového tepu. Aplikácia v telefóne následne analyzuje pomer kalibračných hodnôt a nameraných údajov, ktoré prepočíta na krvný tlak.

Meranie tlaku by malo byť na hodinkách Galaxy Watch Active 2 sprístupnené behom tretieho štvrťroku. Tento termín platí ale len pre juhokórejský trh.

Kedy sa tak stane na európskom trhu nie je momentálne známe. Ani pre meranie EKG zatiaľ spoločnosť nezískala povolenie od európskych úradov. Zastúpenie spoločnosti Samsung nám však potvrdilo, že úzko spolupracuje s regulačnými úradmi, aby sa funkcia mohla dostať na čo najviac trhov.

Hľadáte alternatívu k hodinkám Samsung Galaxy Watch?

Systém Tizen OS, ktorý spoločnosť Samsung využíva u svojich smart hodiniek, nemusí vyhovovať každému. Alternatívou okrem systému Wear OS od spoločnosti Google môže byť aj Huawei Lite OS. Ten nájdete napríklad v smart hodinkách Huawei Watch GT 2, ktorých porovnanie so Samsung Galaxy Watch Active 2 nájdete v našom článku.

 

K smart hodinkám je dôležite vybrať aj dobrý smartfón

Ak spolu s novými smart hodinkami vyberáte aj nový smartfón so systémom Android, tak by vám mohol pomôcť náš nákupný poradca. Nájdete v ňom výber najlepších smartfónov značky Samsung, Xiaomi alebo Huawei. Pokiaľ sa rozhodujete podľa ceny, tak sme pre vás vybrali najlepšie smartfóny s cenou do 100 eur, s cenou do 250 eur a za cenu do 300 eur.

Náš tip
Do konca roka 2020 bude všetko zavreté: Hranice, továrne, obchody… | Hoax

 

22.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+